Swarm Nedir, Nasıl kullanılır ve İncelikleri Nelerdir

KaRaKTeR 3 sene önce

swarm-nedir-ne-ise-yarar
Akıllı telefonlar için geliştirilen uygulamalar içinde belki de en çok benimsenen uygulamalarından biri Foursquare her geçen gün artan kullanıcı sayısı ile dikkat çekiyor. Kullanıcılar bu uygulama ile bulundukları yeri bildirebildikleri gibi mekan arayan kullanıcılara yardımcı olmak amacı ile keşif platformu olarak da biliniyor. Swarm ise her ne kadar ayrı bir uygulama olsa da aslında Foursquare uygulamasını tamamlayıcı olacak gibi görünüyor. Bu sayede de Foursquare yapısı oldukça değişecek demek de yanlış olmayacaktır.

Swarm uygulaması ile kullanıcılar check-in yaparak yakınlarda bulunan arkadaşları bulmak, onlarla iletişime geçmek maksadı için kullanılacak. Bu uygulamanın kullanılması ile yeni Foursquare uygulamasındaki yer bildirimi devreden çıkartılıp, uygulama sadece yeni mekanları keşfetme amacına hizmet edecek olan bir sosyal platform haline dönüşüyor. Swarm uygulaması ile kullanıcılar yakınında bulunan arkadaşlarını uzaklık mesafesini de görerek bulabiliyor ve mesajlaşabiliyor. Bu özelliği ile de bir chat uygulaması olarak da görülebiliyor. Beraber takılmayı düşündüğünüz arkadaşınızın yeri ve size olan uzaklığı ile gösterilmesi, onlarla haberleşme olanağı vermesi, uygulamayı diğer chat uygulamalarından ayırıyor. Uygulama pek çok arkadaşa sorulan “Şimdi nerdesin?”, “Ne yapmayı düşünüyorsun?” sorularına en hızlı biçimde cevap bulmanıza da yardımcı oluyor.

Uygulamayı kullanmak için Foursquare üzerinden veya mail adresiniz ile giriş yapabiliyorsunuz. Uygulama ana ekranından bulunduğunuz yeri bildirebileceğiniz gibi size gelen bildirimleri de görebiliyorsunuz. Uygulama, Facecook ve Twitter üzerindeki arkadaşlarınızı da eklemenizi sağlayabiliyor. Uygulamayı ilginç hale getiren özelliklerden biri ise de Yakındaki Planlar bölümü. Bu bölüm ile her kullanıcı, yeni bir plan yapıp arkadaşlarını bu plandan haberdar ederek katılımlarını sağlayabiliyor. Burada yer alan ve arkadaşlarınızın planı olan bir etkinliğe “İlgileniyorum” yanıtını vererek iştirak etme şansınız da var. Foursquare, Swarm uygulaması ile tam bir sosyal etkileşim platformu haline dönüşüyor.

Yorumlar

Selin Nurdan

Swarm uygulaması çıktıktan sonra telefondan direk olarak Foursquare uygulamasını sildim, zaten uygulamadaki tek amaç yeri bildirip akındaki arkadaşlarını görebilmek.

Koçak Uçar

Swarm uygulaması iyi güzel hoş bir uygulama ama lütfen şu uygulamayı saçma sapan kullanmayalım öyle checkinler görüyorum ki gerçekten insanı soğutuyorlar.

Sıla Karadağ

Valla o kadar popüler oldu ki artık insanlar birbirilerini bununla takip eder oldu 🙂

Eylem Süzen

Valla şu swarm da insanlar artık o kadar suyunu çıkardı ki evinde onlarlar bile checkin yapıp insnaı fitil ediyor 🙂

özlem

Ya swarmdan bi arkadaşımla msjlaştım ama.şimdi o msjları silemiyorum ne yapmam gerektiğini bilen bi arkadaş bana yardım edebilir mi? Lütfen

    cardozo

    neden başka bir kişiylemi konuştun erkek arkadaşın görmesin diye?????

hande

ya swarmda nerden mesajlasılıyor biri bana da soylesin özlem yardımcı ol =) surekli bildirim geliyor tıklıyorum uzerine bişey de açılmıyor yardım edin

adnan soylu

fotoğraf yüklemesi yapamıyorum

Huseyin

Kiz arkadasim bir erkek in bir mekandan face swarm paylasiminda paylasimi acinca isimleri birlikte gozukuyor.bu olay swarm uygulamasinda nasil olabilir, ayni yerde olduklarimi anlasilmalidir.