2014 Yılında Youtube’da En Çok İzlenenler ( Türkiye ve Dünya)

0

YouTube-2014-en-cok-izlenenler2014 yılının sonuna geldiğimiz şu günlerde internetin en ‘leri konuşulmaya başlandı. İnternet ortamında arama motorlarında en çok aranılan kelimeler, merak edilen konular, izlenilen videolar her yıl olduğu gibi bu yılda merak konusu oldu. Türkiye ve dünya genelinde video denildiğinde ilk akla gelen şüphesiz “Youtube” sitesi oluyor. Oldukça geniş içeriği ve video kalitesi sayesinde internet kullanıcılarının gözdesi olmayı başaran youtube popülerliğini 2014 yılında da korumayı başardı. Özellikle video klip izlemek isteyenlerin ilk adresi youtube oluyor.

Yıl içerisinden dönem dönem filmler, fragmanlar, video klipler, kişisel videolar en çok izlenenler olarak dikkat çekiyor. Yıl içerisinde farklılık gösteren oranlar her yılsonu istatistiklerine bakıldığında en çok izlenenler listesi kolaylıkla belirlenebiliyor. Hem dünya genelinde hem de Türkiye’de internet kullanıcılarının günde en az bir kez ziyaret ettiği youtube’da 2014 yılında en çok izlenenler ise şöyle sıralanıyor.

Ulan İstanbul dizisi yeni sezona damgasını vuran yapımlardan biri oldu. Dizinin oyuncularının seslendirdiği “Yanarım” isimli şarkı en çok izlenenler listesinin başında yer almayı başarıyor. Ardından ise hepsinde olduğu gibi son çıkan “Recep İvedik 4” filminin fragmanı geliyor. Bunların hemen sonrasında ise Türk Hava Yollarının “Göğsündeki Armayla Hep Daha Yükseklere” reklam filmi, İlyas Yalçıntaş’ın X Factor Star Işığı yarışmasında seslendirdiği “İncir” performansı, Nil Karaibrahimgil “Kanatlarım Var Ruhumda” , İrem Derici “Kalbimin Tek Sahibine” isimli şarkılar geliyor. Çocukların sevgilisi olan Pepe çizgi filmi müzikleri ise listedeki yerini alıyor. Dünya genelinde Katy Perry Dark Horse, enrique Iglesias Bailando, Shakira La la la, Sia Chandelier isimleri en çok izlenen müzik videoları olurken; Nike Football: Winner Stays- Ronaldo, Neymar, Rooney, İphone 6 Plus Bend Test, Devil Bayb Attack- DevilsDUEnyc ise dünya genelinde en çok izlenenler listesine adını yazdıranlardan oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here