2015 Yılı Uzaktan Mühendislik Eğitimi Alabileceğiniz Okullar

0

Uzaktan Mühendislik Eğitimi Alabileceğiniz Okullar-2015

muhendislikÜniversite mezunu olmak, güvenli bir gelecek için önemlidir. İyi bir eğitim almak, saygın üniversitelerden mezun olmak gelecekte daha rahat iş bulmanıza, başarılı bir geleceğe ilk adımdır. Eğer herhangi bir nedenle üniversite eğitimi alamadıysanız, yarım bırakmak zorunda kaldıysanız üzülmenize gerek yok. Artık örgün ve açık öğretim fakültelerine alternatif olarak uzaktan eğitim sistemiyle de birçok bölümden mezun olabilirsiniz.

Uzaktan Eğitim Nedir?

Uzaktan Eğitim sistemi, açık öğretim gibi değildir. Açık öğretimle arasındaki en belirgin fark öğrenci alırken kontenjan sistemi kullanmasıdır. Kontenjan sınırlandırmasının yanı sıra uzaktan eğitimde internetteki sanal sınıf ortamlarında eğitim görülüyor. Sınavlar ise üniversite kampüslerinde yapılıyor.

Uzaktan Eğitimle Mühendislik Fırsatı

Uzaktan eğitimle birçok üniversite mühendislik eğitimi vermeye başlamıştır. Popüler mühendislikler arasında yer alan bilgisayar mühendisliği Ahmet Yesevi Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ve Karabük Üniversitesi tarafından verilmektedir. Sakarya Üniversitesi uzaktan eğitimde bilgisayar üniversitesi ve endüstri mühendisliği bölümleriyle ilk sıralarda adından söz ettiriyor. İstanbul Üniversitesi’nde de Endüstri mühendisliği uzaktan eğitim imkânı sunmaktadır. Bilgisayar Mühendisliği Süleyman Demirel Üniversitesi, Zirve Üniversitesi’nde de verilmektedir. Zirve Üniversitesi’nde endüstri mühendisliği bölümü de bulunmaktadır.

Uzaktan Eğitim Üniversiteleri Hakkında Genel Bilgi

Uzaktan eğitim üniversitelerinde okuyan öğrenciler bilgisayar ortamında eğitim görürler. Eğer çalışıyorsanız işvereninizle bunu konuşmalısınız. Çünkü uzaktan eğitim programlarında okullar derslerin örneğin %30’una katılmanızı isteyebilir. Bundan dolayı işe bir veya iki gün gidemeyebilirsiniz. Uzaktan eğitim programlarının diplomaları da aynı örgün öğretimle aynıdır ve örgün eğitim mezunlarıyla aynı haklara sahiplerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here