2018 İlk Yarısında En Çok Satan Oyunlar

0

Yeni yüzyılda artık oyunu, bilgisayar oyuncularını ve E-Spor’u görmezden gelmek birçok kişi ve kuruma ciddi zararlar vermiştir. Yeni bir sektör olarak görebileceğimiz oyun dünyasını yakından takip eden biri olarak çok hızlı geliştiğini söylemek hiçte yanlış olmaz. Her sene gelişen teknoloji ile çıkan yeni özellikte ekran kartları, anakartlar, ramler, işlemciler ve bu düzeye doğrusal olarak çıkan bilgisayar oyunları. Bu faktörlerden dolayı sizlere bugün 2018 ilk yarısında en çok satan oyunlar listesini paylaşacağım. Çıkaracağım liste karma oyun dağıtıcıları(steam, ubisoft vb.) üzerinden olacak. Liste üzerinden bazı oyunlarıysa detayıyla açıklayacağım, umuyorum listede bulunan oyunlardan sizde olmayanları edinerek yeni yaz maceralarına başlar ve kendinize eğlence katarsınız.

İşte Yılın En Çok Satan Oyunları

Football Manager 2018

Listenin başında FM 2018’i görmek inanın şaşırtıcı bir durum değil çünkü dünya üzerinde bir çok futbol, bir çok fm hayranı oyuncular var. Adamlar sözlüklerden oyuncu araştırıyor transfer yaparken ondan dolayı yenilenmiş, sistemi geliştirilmiş FM2018’i zirvede görmek hiç şaşırtıcı bir durum değil.

  • PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS: Kesinlikle 2017 yılının son çeyreğinde büyük patlama yapmış bir oyun diyebiliriz PUBG için ama son dönemde çok sık çıkan oyun bugları yüzünden oyuncular illallah etmiş gibi görünüyor ki alım sayısı ve online oyuncu sayısı gün geçtikçe düşüyor. Ee boşuna dememişler acele işe şeytan karışır diye. Buna rağmen listenin 2. sırasında zevkli, keyifli bir oyun diyebiliriz.
  • Battlefield V
  • HITMAN 2
  • Far Cry 5
  • The Crew 2
  • Pro Evolution Soccer 2018: Her sene çok konuşulan ve büyük patlamalarla piyasaya çıkan PES 2018, 2018 ilk yarısında en çok satan oyunlar listesinde kendine anca 7. sırada yer buluyor. Şüphesiz siz de anlayacaksınız ki nedeni yapılan değişikliklerin, geliştirmelerin aşırı klasik, aşırı basit ve bekleneni karşılamaması. Buna rağmen PES gibi bir oyunun, KONAMİ gibi bir şirketin 7. sırada yer alması büyük ihtimalle büyük utanç kaynağıdır.
  • Frostpunk
  • A Way Out: EASPORT’un büyük övgülerle çıkarılan oyunu bu yıl yayıncılar sayesinde cidden popüler bir hal almaya başladı. Uzun yıllar sonra şirketin story oyunlarında yöntem değişimi işe yaramış gibi duruyor ve listemizde 9. sırada yer alıyor.
  • Bus Simulator 18

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here