3D Yazıcı Artık Evlerimizde!

0

3 Boyutlu sanal ortamda hazırlanmış objeleri, katı formda elle tutulur objeler haline dönüştüren muhteşem 3d yazıcı artık evlerimize de girebilecek. Evde, 3D Tarayıcıda taramış olduğunuz bir cismin çıktısını alabileceğiniz gibi, kendi çizmiş olduğunuz bir tasarımı da prototipleyebilirsiniz. Kendi ürünlerinizi kendi tasarımlarınız ile 3d yazıcı sayesinde oluşturabilirsiniz.

Çıktığı günden bu yana aşırı fiyatından dolayı evlere alınma oranı düşük olan üç boyutlu yazıcılar, artık 4.000 TL ye kadar gerileyen fiyatları nedeniyle, evlere de girebilecek. Yine de bu fiyatı da yüksek buldum diyen girişimciler için, Türkiye’nin ilk ve tek 3D model platformu olan 3dedi.com sitesi, bu hizmeti veriyor.

3dedi.com sitesi, hazır binlerce model hazırlamış durumda, bunların içerisinden ihtiyacınız olan modeli indirip, baskı için sipariş oluşturduğunuz zaman, model kapınıza geliyor. Modeli oluşturduysanız, bu konu ile ilgili firmaları bünyesi altında toplamış olan siteden, fiyat teklifleri alıp, bunların içerisinden en ekonomik olanını seçip, 3dedi.com da bastırıp, hızlı yoldan objenizi elinize alabilirsiniz.

Kişilerin tersine mühendislik modeline de ihtiyaçları oluyor, bu durumda da 3Dedi.com, ürün fotoğrafı siteye yüklendiğinde 3D tarama için fiyat teklifi veriyor ve kişinin istediği model bilgisayarına aktarılıyor. 3dedi.com un hizmetleri bununla da sınırlı kalmıyor, onlarca model yazıcıyı ekonomik ve güvenli bir şekilde satışa sunuyor.

Baskıya hazır 3D modelleri içerisinde, aksesuar, oyuncak, eğitim, robotik, hobi ve mutfak eşyaları kategorileri ve bu kategorilerin altında da onlarca model bulunuyor. Aksesuarların içerisinde, kapı tutacakları, kitap, Sd kart kutuları, geyik, panda, kuş, panter tabloları, telefon, tablet tutacakları, çoklu kalemlikler, kalemlik çeşitleri, sünger bob evi saksısı, raf, kişiye özel anahtarlıklar, saksı çeşitleri, tarak, diş macunu çeşitleri, topuklu ayakkabı, telefon çeşitleri, telefon standları, saat standları, kolyeler, kitap ayraçları, biblolar, askılık, aydınlatma çeşitleri, mimari eserler, katedraller, mumluk, çekmecelik gibi yüzlerce ürün bulunuyor.

Oyuncakların içerisinde ise, bisikletten tutunda satranç takımına kadar, büstler, oyuncak, sandalye, basa, koltuklar, banyo, oturma odası takımları, legoo, baby garoot oyuncakları dahi bulunuyor. Bu site Türkiye’de gerçekten ihtiyaç duyulan 3D baskı gibi önemli bir hizmeti, tek başına yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here