40 Dilde Çeviri Yapan Kulaklık Şaşırtıyor

0

Günümüzde en çok kullanılan teknoloji haline gelen kulaklıklarda neredeyse çağ atlandı. Bu çağı atlatan ise Amerika’nın teknoloji devi Google oldu. Google, çıkardığı yeni telefon serisinin yani Pixel 2 ve Pixel XL 2’nin lansmanında birçok yeni özellik ön plana çıkarken en ilgi çekici özelliği ise 40 dilde tercüme yapabilen kulaklığı oldu.

Geçtiğimiz ay San Francisco’da bir etkinlik düzenleyen Google, yeni telefonunu tanıtırken aynı zamanda özelliklerinde de bahsetti. Birçok özellik dikkat çekerken en ilgi çekici olan 40 dilde tercüme yapabilen kulaklığı oldu. Bu kulaklığın amacı 40 farklı dilce çeviri yaparak birbirinin dillerini bilmeyen insanlar arasında ki iletişimi güçlendirmektir. Lansman esnasında sahneye çıkan iki Google çalışanı İsveççe ve İngilizce konuşarak bu kulaklık sayesinde anlaşma sağlayabildi. Uluslararası şirketler için anlaşma konusunda çok büyük bir kolaylık sağlayacak olan bu kulaklık bizim yabancı insanlarla da tanışıp görüşebilmemiz de çok büyük katkı sağlayacak.

Önümüzde ki hafta içinde satışa çıkması beklenen ürünün fiyatı 159 dolar olarak belirlendi. Daha tam ne zaman raflarda yerinin alacağını bilmediğimiz bu ürünün Türkiye fiyatı daha belli olmadı. Büyük bir merakla beklenen bu ürünün insan ilişkileri ve büyük şirketler için çok büyük bir avantaj sağlayacağı söz konusu. Artık dilini bilmediğimiz toplumlarla anlaşabilir ve farklı kültürleri kolayca öğrenebiliriz. Türkiye’de de meraklı bekleyiş sürerken Google tarafından daha resmi bir açıklama gelmedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here