5G Teknoloji Uygulanacak Şehirler Belirlendi

4

5G Uygulaması Kullanan İlk 3 Kent Belli Oldu

Dünya genelinde akıllı cep telefonlarında internet bağlantısının hızlandırılması açısından hizmete sunduğu 5G teknolojisi kullanan ilk 3 şehir hakkında bilgiler sunuldu. 5G teknolojisinin dünyanın önde gelen operatörlerinden ATQAT firması, Amerika Birleşik Devletleri’nin 3 kenti için 5G uygulaması için çalışmaların devam ettiğini ve yakın bir zaman içerisinde 3 kentte de 5G uygulamasının hizmete sunulacağını belirtti.

İşte 5G Uygulaması Hizmete Sunulması Planlanan İlk 3 Kent

5G uygulamasının Amerika Birleşik Devletleri ülkesinin Teksas eyaletinde yer alan Dallas ve Waco kenti ile Atlanta eyaletinin merkezi olan Georgia metropolünde hizmete sunulacağı bilgisi sunuldu. Buna göre, ilk defa Amerika Birleşik Devletleri ülkesinde ilk 3 adet şehirde uygulanan 5G uygulaması ilk 3 kent büyük ilgi görmesi öngörülmektedir. Mobil cihazlarda internet bağlantısının hızlandırılması açısından hizmete sunulan 3G uygulaması sayesinde yukarıdaki ilk 3 şehirdeki mobil cihaz kullanıcılarının daha hızlı internet bağlantısı alması söz konusu olmaktadır.

Haber Sosyal Medyada Büyük Yankı Uyandırdı

Amerika Birleşik Devletleri haber kaynakları üzerinden kamuoyuna sunulan 3G internet hızı uygulaması 3 kent uygulaması başta Amerika Birleşik Devletleri ülkesinde olmak üzere dünyanın birçok ülkelerinde büyük yankı uyandırırken, ayrıca facebook ve twitter gibi sosyal paylaşım platformu üzerinden de milyonlarca kullanıcılar ile paylaşıldı. Haber kaynaklarında belirtildiği üzere, yakın bir süreç içerisinde uygulanması planlanan 5G uygulaması ABD ilk 3 şehir kullanıcılar tarafından sevinçle karşılandı.

4 YORUMLAR

  1. Zaten Türkiye de olmasını beklemiyordum hiç şaşırmadım, biz daha 4,5G hizmetine yeni alışmaya başladık, halen 3g kullanan arkadaşlarım var neden 3g diye sorduğumda daha az internet yiyiyor diyolar. cehalete gel 🙂

  2. 5G gibi bir teknoloji bize ne zaman gelir bilemiyorum ama geliştirmek yerine öncelikle ev internet fiyatını düşürseler çok iyi olur dünyanın en pahalı internetini kullanıyoruz.

  3. 4.5 hizmetini heryerde veriyorlarmış gibi bi de 5g hizmetiyle reklam yapıyorlar. Bence öncelikle Evdeki internetlerin biraz maliyetini düşürsünler zaten başka bişeye gerek kalmaz.

  4. 5G Teknoloji Uygulanacak Şehirler Belirlenmiş olabilir ancak Türkiye olarak hep geriden gidiyoruz çogu ülke 5 yıl önce 5G geçti biz henüz deneme yapoyoruz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here