AirDroid Nedir, Nasıl Kullanılır ve İncelikleri Nelerdir

0

airdroid-nedir-nasil-kullanilirAirDroid bilgisayarımızdan android cihazımıza erişimi sağlayan ve android cihazımızı kontrol etmemize olanak veren bir uygulamadır.

Android cihazımıza AirDroid ile bağlantı kurmak için bilgisayarımızın ve android cihazımızın aynı kablosuz ağı kullanıyor olması gerekiyor. Böylece iki sistem arasında bağlantı kurup mobil cihazımıza internet tarayısıcısı üzerinden bağlanabilip bir çok özelliğini kullanma yetisine sahip oluyoruz. Şimdi adım adım AirDroid nasıl kullanılır ? inceleyelim.

Öncelikle android cihazımıza AirDroid uygulamasını Google Play Store platformundan indiriyoruz. Telefonumuzdan uygulamayı çalıştırdığımızda bize bir İP adresi ve şifre veriyor. Bu ip adresi ya da yine uygulama tarafından sunulan alternatif diğer bağlantı adresini bilgisayarımızda açtığımız tarayıcıya yazıyoruz. Karşımıza çıkan ekranda bir şifre paneli göreceksiniz. Bu panele yine android cihazımızda AirDroid uygulamasının bize verdiği şifre ile giriş yapıyoruz.

Giriş işleminin başarılı olması halinde bir arayüz ekranı açılıyor ve bu arayüz ekranından cihazımızın özelliklerini kontrol etme imkanına kavuşuyoruz. Ayrıca arayüzün sol tarafında AirDroid uygulamasının bize verdiği erişim özelliklerini görebiliriz. Kısaca programlar, fotoğraflar, müzik dosyaları, zil sesleri, geçmiş aramalar, rehber, ekran görüntüsü, ve help seçeneklerini burada bulabilirsiniz.

Android cihazımından AirDroid uygulamasına izin verdiğimiz anda sistemi kullanmaya başlıyoruz. Bir çok uygulamayı bilgisayardan kullanabilir, rehberimize yine bilgisayar ekranından ulaşabilmemiz mümkün oluyor. Kısa mesajlarımızı ve diğer bir çok özelliği de yine bilgisayar monitöründen izleyebiliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here