Alien: Isolation Nostromo Edition Ps4 Oyun İncelemesi

0

Alien: Isolation Nostromo Edition Ps4 Oyununu geliştiren firma The Creative Assembly olup Sega şirketi tarafından piyasaya sürülmüştür. Oyun macera, hayatta kalma ve gerilim türünde geçen bir aksiyon oyunudur. Alien: Isolation Nostromo Edition Ps4 oyunu alien korku filminden, günümüze gelen bir korku – oyun uyarlamasıdır.

Alien: Isolation Nostromo Edition Ps4 Oyununun Konusu

Alien: Isolation oyununun konusu, 15 yıl önce uzay boşluğunda kaybolan bir uzay gemisini temel almaktadır. 15 yıl sonra uzay boşluğunda, eski uzay kayıtlarının bulunması ile yeni maceraların başlamasına olanak sağlamıştır. Kaybolan Nostromo gemisinin mürettebatından olan bir kişinin kızı olan Amanda’nın, annesi ile ilgili bilgi toplamak için uzay aracına gitmesi ile başlamaktadır. Uzay aracına varıldığında, karşılaşılan durum beklenildik bir durum olmamakla beraber, uzay aracı artık enkaz halindedir.

Amanda’nın bu gemide hayatta kalma mücadelesi oyunu başlatır. Oyunda, gemi hurda şeklinde olduğu için dokunulan yer çökmektedir. Verilen görevler ise bu çöken yedek parçaları bulmak kullanmak gibi görevlerdir. Uzaylı öldürmek gibi görevler ön planda olmamıştır.

Alien: Isolation Nostromo Edition Ps4 Oyununun Yorumları

Alien: Isolation Nostromo Edition Ps4 Oyununun Yorumları, genel olarak çok iyi olmuştur. Daha önceki seri oyunlarından yola çıkarak, Sega firmasından bu kalitede oyun çıkmayacağı gibi yorumlar yapılmıştı, fakat 2014 yılında oyun piyasaya sürüldükten sonra çok beğenildi. Oyunun konusunun geçtiği atmosfer, oyuncular tarafından heyecanlı bulundu. Serinin diğer oyunları ile kıyaslandığında bu sefer uzaylı öldürmeden de bölüm geçilebilmektedir. Bu durum kimi oyuncu tarafından beğeniyle karşılanmış, kimi oyuncu tarafından da vasat bulmuştur. Oyun hakkında gelen diğer olumlu yorumlar ise, gerilim ve korku dozunun yüksek olması, grafiklerinin çok başarılı bulunmasıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here