Alüminyum Doğrama Sistemleri

0

Büyük alış veriş merkezleri başta olmak üzere alüminyum her alanda kullanılıyor. Bu alanlarda tercih etmesinin ilk sebebi uzun ömürlülük desek de, kısacası kalite, estetik ve mekanlara görsellik katan bir üründür. Alüminyumu sadece dar alanda uzun ömürlü olarak tanımlamamız biraz anlamsız olacaktır. Bu yüzden bu yazımızda alüminyum ve güzellikleri hakkında geniş kapsamlı bilgiler paylaşmak istiyoruz.

Konumuzun ilk paragrafında kullanım alanlarından bahsederek yazımıza başladık. Bu bölüm ise alüminyum ile ne gibi değişiklikler oluşabileceği hususunda bilgiler aktarmak isteriz. Alüminyum kendi içerisinde bileşenler ile pek yeri bambaşka yapabilecek bir yapı malzemesidir. Günümüzde bu sistemlerin kullanılmasına alüminyum doğrama denilmektedir. Ülkemizde pek çok alanda farklı mekanlar için tasarlanan doğrama sistemlerini görsel de her mekana göre ayrı bir tasarım ve mühendislik çalışması gerektiren bir parçadır. Görünüş olarak açık gri rengine benzeyen bu ürünü gündelik hayatta her alanda görüyoruz.

Neden alüminyum tercih ediliyor ?

Her proje için farklı bir tasarım modellemesi çizilebilir. Büyük yapı sistemlerin de mekanın tek kalemde havasını değiştirebilir. Şehrin her bölgesinde yükselen büyük projeler, alışveriş merkezleri, metro ya da ulaşım bölgeleri, bina giriş kapıları kısacası her yer bu sistemleri görmekteyiz. Özellikle Ankara da alüminyum doğrama sistemleri son zamanlarda yaygınlaşmaya başladı. Bunun ilk sebepleri arasında uzun ömürlülüğü ve dayanaklı bir malzeme olması yatıyor.

Uzun ömürlülük ilk sırada

İnsanlar yaptıkları masrafların uzun ömürlü olmasını ister. Örneğin bir evin iç yapı masraflarını ele alırsak, satın alınan her ürünün kaliteli olması, ileri ki yıllarda tekrar masraf açmamasını sağlayacaktır. Kalite demek pahalı anlamına gelmemesi lazımdır. Alüminyum doğrama sistemleri de uzun ömürlülük açısından 10 yıldız almış bir yapı malzemedir.

Dayanaklı olması

Malzemenin dayanaklı olması yapılacak sistemlerin genişliği bakımından önemlidir. Böylece daha farklı projelerle birlikte geniş alanda proje imkanı sunar. Yapının sistematik olarak sunulması mekanın görselliğini bir kat daha arttırır.

Her tarafından tercih edilmesi

Her alanda alüminyum doğrama sistemlerini görüyoruz. Bir marketin ön yüzünden tutunda apartman kapılarına kadar sıralayabiliriz. Bu anlamda geniş kullanım alanına sahip, parça sıkıntısı olmayan ve teknik bakım gerektirmeyen malzemedir.

Projelerde neye dikkat etmek gerekir ?

Hangi proje olursa olsun, ilk dikkat edeceğiniz konu yaptıracağınız firmanın güvenilirliğidir. Kısacası her alanda proje yapmış mıdır ? Yoksa derme çatma bir işletme midir ? Daha önce ki referansları neledir ? Hangi alanda başarı sağlamıştır ? Gerçek anlamda projenin altından kalkabilecek mi ? Yani kısacası sizin projenize uygun mudur ?

Son olarak RNT Alüminyum firmasının kalitesinden bahsetmek isteriz. Yıllardır, Ankara da hizmet veren ve binlerce müşteri portföye sahiptir. Sizlerde projeleriniz kalite ve güven arıyorsanız, kaliteden şaşmayın.

Adres : Ahi Evran Mah.Sanayi Site.3.Cad 229.Sok No:5 Sincan/ANKARA

Telefon : 0312 268 71 21 – Faks : 0312 268 71 11

Mobil 1 : 0545 352 68 59 – Mobil 2 : 0507 821 35 44

Mail : [email protected]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here