Android Cihazları Hızlandırma

2

Güncelleme: Android cihazları programsız olarak güncellemek için aşağıdaki yazıyı okuyun.

İnternet üzerinde birçok yöntem mevcut ama hepsi işe yarayan yöntemler değildir. Bu yazımızda sizlere en bilindik android telefon hızlandırma yöntemlerini anlatacağız.

-Widget Uygulamalarını Kullanmayın

Cihazınızda bulunan küçük işleve sahip wigdetler, cihazınızı büyük miktarda yavaşlatan  uygulamalardır. Küçük işlevleri olmalarına rağmen cihazı önemli miktarda yavaşlatırlar, bu durumdan dolayı o widget uygulamalarını kullanmamaya özen gösterin.

-Hızlandırma Uygulamaları

Clean Master, DU Speed Booster, Smart Booster, Greenify gibi android telefonları hızlandırıcı işleve sahip uygulamaları kullanın. Bu uygulamalar, cihazınızda yer kaplayan gereksiz dosyaları tek bir dokunuşla temizlemenize olanak sağlar. Sd kartınızı çok çabuk bir şekilde temizlemenize olanak sağlar. Cihazınızı kapatmanıza rağmen arka planda çalışan uygulamaları kapatabilmenize sağlar.

Bu uygulamalar cihazınızı %50-60 oranında arttırma kapasitelerine sahiptir. Uygulamaları düzenli bir şekilde kullanmalısınız, bir kez kullanıp bir daha kullanmamak pek fazla fayda sağlamaz. Sadece o gün içerisinde bir hız artışı fark etmiş olursunuz.

Program Kullanarak Hızlandırma Yöntemi


Birçok insan android telefonunun yavaş olduğundan, işlemler çok uzun sürdüğünden hatta bazen takıldığından yakınmaktadır. Android işletim sistemine sahip tüm telefonların nefes alıp rahatlamasını sağlayan, ramı meşgul eden gereksiz belgeleri, gereksiz uygulama ve klasörleri devre dışı bırakarak hatta bazılarını silerek telefonunuzu hızlandırmaya yarayan bir programdır Clean Master.

Oldukça kullanışlı ve sade bir yapıya sahip olan program ile telefonunuzu rahatlıkla eskisi gibi hızlandırabilirsiniz. Clean Master Android dünyasında en çok kullanılan programlar arasında yer almaktadır. Ayrıca bu eşsiz uygulama tamamen ücretsiz olarak sunulmakta ve diğer rakiplerine göre en etkili telefon temizleme programı durumunda. Uygulamayı şu anda yaklaşık 60 milyon insan kullanmakta. Clean Master sadece hafıza arttırma için kullanılmayıp ayrıca telefonunuzdaki uygulama ve oyunların daha hızlı açılmasını da sağlamaktadır.

Güvenli, eksiksiz ve basit bir arayüze sahip olan Clean Master dünyanın en çok indirilen bellek-hız güçlendiricisi, android iyileştiricisi ve antivirüs takımıdır. Clean Master iyileştirme, antivirüs sade kullanıcı arayüzü ve havalı geçiş efektleri ile kullanıcıları oldukça etkiliyor. Clean Master, Android cihaz hızlandırma programı tüm bunları yaparken diğer programlara göre kat kat daha hızlı davranmakta saniyeler içerisinde işini bitirmektedir.

Ödüllü bir program olan Clean Master akıllı telefon temizleme programı sayesinde telefonun hızı ve performansı daha iyi sonuçlar veriyor. Ayrıca program whatsapp, line, facebook gibi android uygulamaların da daha hızlı çalışmasını sağlıyor. Telefonunuzun hafızasını kaplayarak yavaşlatan uygulamalardan, klasörlerden kurtulmanızı sağlıyor. Önemli bir özelliği ise telefon hafızasında kayıtlı bulunan uygulamaları hafıza kartına taşıyarak telefonun işlemcisinin hızının artmasını sağlamakta, telefonda donma gibi problemlerin yaşanmasını önlemektedir. Siz de android cihazınızın yavaşlığından şikayetçi iseniz Clean Master Android cihaz hızlandırma programı tam size göre, rahatlıkla kullanabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Telefonda yaptığım her işlemden sonra gerek ram boşaltıcısı olsun gerekse de lüzumsuz dosyaları silme olsun mutlaka kullanıyorum tavsiye ederim.

  2. bu uygulama ne kadar gerçekci bilmiyorum açıkcası eski samsung telefonumda 1 hafta kadar kullanmıştım fakat geri sildim deneyip görün arkadaşlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here