IMECE Android Geliştirme Öğretecek

0

Yaklaşık 12 yıldır çeşitli eğitimler ve etkinlikler düzenleyerek teknoloji alanında bilgi sahibi olunmasına ve teknolojinin gelişmesine katkı sağlayan Habitat Derneği, Türkler ve Suriyeliler için android tabanlı mobil uygulama geliştirmeyi öğretmek amacı ile eğitimler düzenleyecek.

İMECE programı

Habitat Derneği, Birleşmiş Milletler ile İMECE programı adında bir çalışma yürütüyor. Bu çalışma ile Türkler ve Suriyeliler, adroid cihazlar için tasarlanacak olan uygulamaların yapım aşamasını öğrenecekler. Eğitimin kaliteli ve dolu dolu bir eğitim şeklinde planlanmış olduğu, 5 gün boyunca devam edecek olması ve teorik bilginin pratik hale gelmesi ile mobil uygulama üretmeye yönelik olmasından anlaşılıyor. Android Mobil Uygulama Geliştirme Programı, 11-15 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek.

Programın amacı

Eğitim programı boyunca, Türkler ve Suriyelilerden oluşan kursiyerler, bir proje üzerinde çalışacaklar. Bu proje için kod yazacak ve derste anlatılmış olan salt bilgiyi uygulamaya dönüştürecekler. Programın amacı ise, beşeri sermaye ve girişimcilik ruhunun desteklenmesi olarak belirtiliyor.

Habitat Derneği’nin genel koordinatörü ve İmece Programı Direktörü olan Başak Saral, öncelikli hedeflerinin, Türkiye’deki yazılımcı açığını kapatmak ve yazılım ihracatını desteklemek olduğunu belirtiyor. Saral, konuşmasında, eğitime katılan kişilerin, kendi iş yerlerini açabilme yetkisine sahip olacaklarını belirtti. Ayrıca, bu eğitim sonunda, kursiyerler kobilerde işe de girebileceklerini, Arapça gerektiren pazarlarda ihracat gücüne destek olabileceklerini ifade etti. Saral, eğitimin Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirilmek üzere 2 kez organize edileceğini ve 50 kişinin bu eğitimden faydalanaileceğini duyurdu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here