Android Hayatımıza Girdi Her Şey Değişti

0

android 2Bundan birkaç yıl öncesini düşünecek olursak ‘’teknoloji meğerse ne kadar gerideymiş’’ demek çok mantıklıdır. Ancak bundan on yıl sonrasını düşünecek olursak da ‘’teknoloji 10 yıl önce ne kadar da gerideymiş’’ demek kaçınılmaz bir sonuçtur. Çünkü teknoloji hayat devam ettiği sürece gelişmeye ve değişmeye devam edecektir. Özellikle çok sık kullanılan bilgisayardan telefona kadar birçok elektronik cihaz geliştirilmekte ve her yıl yeni bir yazılım ya da cihaz ortaya konmaktadır. Bu değişimin bir tanesi olan ve son yıllarda kendinden sıkça bahsettiren Android işletim sitemi bu gelişmelere verilebilecek en güzel örnektir.

Android işletim sistemi ilk olarak cep telefonlarında kullanılan bir sistem olarak kullanıcıların karşısına çıktı. Kullanıma sunulduğu andan itibaren geliştirilen bu sistem birçok artı yönü ile kullanıcıların gözdesi halini aldı. Tam telefonlar akıllandı derken bu sefer de teknolojinin bir gelişimi sonucu tablet bilgisayarlar daha uygun fiyatlar ile satışa sunulmaya başlandı. Tablet bilgisayarların daha uygun fiyatlardan satışa sunulmasını sağlayan şey ise yine Android işletim sistemi oldu. Diğer işletim sistemlerine göre daha uygun fiyatlı olan ve binlerce ücretsiz uygulaması bulunan bu sistem her teknoloji meraklısı için bir alternatif halini aldı. Android o kadar kendini benimsetti ki akıllı telefon ya da tablet denildiğinde işletim sistemi olarak akıllara gelen tek sistem olmayı başardı.

Android işletim sistemi insan hayatına girdikten sonra akıllı telefonlar daha akıllı, tabletle daha kullanışlı eğlence merkezleri halini aldı. Çünkü Android işletim sisteminin uygulama mağazasında binlerce adet ücretsiz uygulama yer almakta ve Android sistemli cihazlara sorunsuzca yüklenebilmektedir. Dilenirse Android markken kredi kartı ile ücretli uygulamalarda satın alınabilmektedir. Sadece oyun ve eğlence bakımından değil aynı zamanda iş hayatı bakımından da etkili bir yeri olan Android işletim sistemi geniş bir yelpazede hizmet vermektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here