Android İşletim Sistemi’nin En Yeni Güncellemelerinden Android Nougat 7

0

Gelişen teknolojiye bizler ayak uydurmaya çalışırken, teknoloji devleri boş durmuyor ve biz adım adım ilerlerken onlar adeta koşuyorlar. Iphone cihazlarla piyasada tek olmayı başarmış Apple grubunun durmadan yayınladığı güncellemeler ve teknolojik gelişimlere yetişmeye çalışan Google, Android işletim sistemi ile çalışan akıllı cihazlara adapte olabilecek yeni güncellemer yayınlamaya devam ediyor.

Son ayların en popüler Android güncellemesi ise, Nougat 7.0.0 ve Nougat 7.1.1 güncellemesi. Android Nougat 7 updateler ve updateleri alan smart telefon ve diğer cihazlarla ilgili İngilizce detaylı bir kaynağa ulaşmak istiyorsanız, http://www.androidnougat.net/category/android-nougat-7-update/ sayfasını ziyaret ederek, Nougat güncellemesi alan tüm cihazlar, güncellemenin getirdiği yenilikler ile ilgili çok daha geniş bilgiye sahip olabilirsiniz.

Peki kısaca bahsetmek gerekirse bu güncelleme nedir ve ne işe yarar?

Öncelikli olarka Nougat’ın her cihaza henüz gelmediğini, kademeli olarak ve her ülkeye farklı zamanlarda geldiğini de belirttikten sonra, genel bir feedback olarak, size pozitif deneyimlerden bahsedebiliriz. Nougat yükledikten sonra cihazınızdaki eski işletim sistemi Marshmallow ya da Lollipop için dönüş zor olduğundan, Android 7.0’nin özelliklerini iyice okuyup, yükseltme yapıp yapmayacağınıza o şekilde karar vermenizi tavsiye ederiz.

Nougat’ın En Dikkat Çekici Özellikleri:

  • Çoklu pencere yani aynı anda iki uygulamayı Windows tarzında yan yana çalıştırabilme özelliği
  • Akıllı bildirimlerle yenilenen yeni bildirim merkezi ve bildirim merkezinden cevap verebilme. Aynı zamanda bildirim merkezine Nougatlı telefonlarda istediğiniz ikonu ekleyebiliyor ve kısa yollara daha pratik şekilde de ulaşabiliyorsunuz.
  • Ayarlar menüsü de yenilenenler arasında. Nougatlı setting menüler daha detaylı ve daha az sefer tıklayarak istediğiniz işi görmeniz mümkün.
  • Her bildirimin gösterilmesini telefon ekranınızın dolmasını istemiyorsanız bu da ayarlayabileceğiniz özellikler arasında
  • Gece modu sunan Android Nougat güncellemesi, aynı zamanda da batarya dostu

Görsel tasarımlarda yarattı fark ve kullanım kolaylığıyla dikkat çeken Android Nougat update in sizin cihazınıza da gelip gelmediğini internetten araştırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here