Android Kullanımı Neden Hızla Artmıştır?

2

android

Andoid Google, Open Handset Alliance tarafından geliştirilen bir mobil işletim sistemidir. İçeriğinde çok fazla uygulama barındırmaktadır.  Akıllı cep telefonları içerisinde android mobil işletim sistemine sahip olanlar, kullanıcıların tercih ettikleri telefonlardır. Gerek işletim sistemi, gerekse özellikleri üst düzeyde olan bu akıllı telefonlar, her türlü mobil iletişimi sağladıkları için, tercih edilmektedir. Kurumların bile internet sitelerini mobil hale getirdiği günümüzde, artık insanlar zaman kaybetmemek için android özellikli telefonlarından faydalanıyorlar.

 Akıllı cep telefonları içerisinde, satış miktarının en yüksek olduğu grup android özellikli olanlardır. Android işletim sistemine sahip olan telefon ve tabletlerin kullanımı sürekli artmaktadır. Genç nesli bağımlı yapan, internet üzerinden oynanan oyunların bile android özellikli cihazlarda daha kolay oynanabilmesi cihazların yaygınlaşmasında etkendir.  Yapılan araştırmalarda android telefon ve tabletler üzerinde oyun için harcanan zamanın, oyun konsollarında harcanan zamandan fazla olduğu belirlenmiştir. Bu gidişle oyun konsollarının gelişmesi ya da değişimi, söz konusu olacağa benziyor.

Artık her marka cep telefonu üreticisi, android özellikli akıllı telefonları üretmektedir. Markalar arası rekabetin arttığı günümüzde, android işletim sistemli telefonların fiyatlarında yaşanan düşüş, kullanıcılara yaramış ve talepleri arttırmıştır. Uygun fiyatlar seviyesine düşen telefon ve tabletler, artık her evde bulunur duruma gelmiştir. Hem sunulan özelliklerin geliştiği, hem de telefonların fiyatının düştüğü bu ortamda, herkes android özellikli telefon alabilmek için yarışıyor. Üreticilerin fark yaratabilmek için, kıyasıya rekabete devam edecekleri açıkça görülmektedir.

Android işletim sistemine sahip cihazları kullanmak, giderek yaygınlaşmakta, adeta bağımlılık yapmaktadır. Kullanım kolaylığı ve zamandan tasarruf sağlaması satış rakamlarının giderek artmasına sebep olmaktadır. Teknolojiye ayak uydurmak isteyenler için önerimiz, android özellikli telefon ve tabletleri kullanmaları olacaktır.

2 YORUMLAR

  1. Android’in bu kadar yaygın olma sebebi kesinlikle ücretsiz olarak yazılımlarının olmasıdır ve samsung ile birlikte sony de bu durumu bana göre çok iyi kullanmıştır.

  2. bana göre android kullanımı en çok oyun oynayan kişiler tarafından tercih ediliyor, açıkcası ios kalitesi hiçbir yazılımda yok

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here