Android Root Nedir, Nasıl Yapılır?

2

Android root nedir, nasıl yapılır sorusu özellikle son dönemlerde sıkça sorulan sorulardan biridir. Android işletim sistemi yüklü olan telefon ya da tabletlerinizde tüm ayarları değiştirmek için root erişimine sahip olmanız gerekmektedir. Yani Android root erişimi, kullanıcıya cihaz üzerinde tam hakimiyet vermektedir. Böylece kullanıcılar tüm ayarları kişiselleştirebilmektedir.

Android root nasıl yapılır konusunda, bu işlemi yapabilmek için farklı programlar mevcuttur. Bu programlar içerisinde CF Auto Root Yetki Yazılımı ya da Odin Root Yetki Yazılımı oldukça sık tercih edilmektedir. Bu programlardan dilediğiniz birini sisteminize yükleyerek Android işletim sistemine sahip olan cihazınızda son derece önemli değişiklikler ve ayarlar yapabileceksiniz.

Android root yetkisi alarak telefonunuza ya da tabletinize özelleştirilmiş ROM kurabilirsiz. Böylece işletim sisteminizi rahatlatabileceksiniz. Android root yetkisi alarak telefonunuzun işlemci hızı, kamera yazılım ayarları, ekran için gelişmiş ayarlar, ses şiddetini kişiselleştirme ayarları gibi her türlü noktasını kendinize özel bir şekilde ayarlayabileceksiniz.

Android root yetkisi aldığınızda ve cihazınızı root ettiğinizde piyasadaki birçok root yetkisi içeren ve cihaz kullanımını kolaylaştıran programları da rahatlıkla kullanabileceksiniz. Mesela ekran görüntüsü ya da videosu çekme gibi root yetkisi isteyen programları rahatlıkla kullanabileceksiniz.

Android root yetkisi sayesinde sistem üzerinde tam kontrol sağlayabilecek ve sistem yedeği alarak bilgilerinizin yanlışlıkla kaybolmasını önleyeceksiniz. Android root yetkisi konusunda her marka ve modelin uygulamasının farklı olduğunu unutmamanızda fayda vardır.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here