Android Telefondan İos’a Geçme Yöntemi Nedir?

0

Android Telefondan İos’a Geçme Yöntemi Nedir?

android-and-iosKullanıcılarına çok geniş uygulama imkânları sunan Android işletim sistemi, telefonun özelliklerinin daha iyi kontrol edilebilmesini sağladığından kişinin özgürlük alanı genişlemektedir. Google tarafından geliştirilen Android uygulaması yaygın olarak kullanılmaktadır. Yaklaşık olarak aynı kulvarlarda olan İos ise, Apple’ın orijinal olarak İphone için geliştirdiği, ipod Touch ve iPad’de de kullanılabilen mobil işletim sistemidir. İşletim sisteminin bir gerekliliği olarak Apple App Store dışında hiçbir yerden uygulama yüklenememektedir. Bu iki işletim sistemi konusunda kullanıcıların kafasında çok sayıda soru bulunmakta ve hangisi tercih etmeleri gerektiğine dair kesin bir yargıya varılamamaktadır.

Android Mi, İos Mu?

  1. Android daha açık bir sistematiğe sahip olduğundan, her uygulamaya kolayca ulaşılabilmesini sağlamaktadır. Bu da sistemi saldırılara karşı açık hedef haline getirmektedir.

İos kapalı bir sistemdir ve dolayısıyla da dış saldırılara karşı güvenliği yüksektir.

  1. Android işletim sistemi kullanım kolaylığı açısından karmaşık ve ara yüz olarak da sorunludur.

İos tasarım bakımından kullanışlıdır ve “Ayarlar” bölümü tüm ayarların bir dokunuşla halledilebileceği kadar zengindir.

  1. Android işletim sisteminde hiçbir sınırlama bulunmamaktadır. Uygulamadaki her şeye hükmetmek mümkündür.

İos, güvenlik önlemlerini had safhaya çıkardığından kişinin özgürlük sınırları daralır.

Android’den İos’a Nasıl Geçilir?

Android telefonlardan İos’a geçmek için gereken “Move to İos” uygulaması kullanıma açıldı. Uygulama Google Play üzerinden indirilip yüklenebilir. Wi-Fi bağlantısı ile kullanılan “Move to İos” Android telefonun içeriğini özel kanal aracılığıyla hızlı bir şekilde yeni iPhone cihazına aktarabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here