Antutu Testlerinden En İyi Puan Alan Telefonlar!

0

antutu-test-degerleriMobil cihazların ve telefonların performans değerlemeleri ve ölçümlerini en iyi gösteren uygulama olarak AnTuTu bilinmektedir. AnTuTu Benchmark isimli testiyle telefonların bütün özellikleri detaylı bir şekilde görülebilmektedir.

Puanlama sistemleriyle telefonunuzun durumu, CPU testleriyle işlemci performansı ve detayları, UX testiyle cihazın performansı, GPU testiyle de grafik performansları ve pek çok değerleme testiyle de depolama özelliklerindeki telefonların performansları detaylı olarak bu şekilde ölçülmektedir.
Geçmiş dönemlerde ise bazı üreticilerin AnTuTu gibi çeşitli testlerde daha yüksek skor almak için hilelere başvurduğu gündeme gelmişti. Dolayısıyla Benchmark skorlarından resmi olarak elde edilen sonuçlar, birçok kullanıcı için ciddi anlamda sorgulanır oldu. Ancak hala kayda değer bir kullanıcı kitlesi tarafından Benchmark skorlarını dikkat alınmaktadır.
Samsung Galaxy Note 3 bu defa listede ilk 10’da yer almazken, listenin en üst zirvesinde sürpriz bir isim görülmektedir. Samsung’un metal çerçeveli olan akıllı telefonu Galaxy Alpha ise elde ettiği başarılı sonuçla birlikte birçok kullanıcıyı şaşırttı.

Birinciliği 48.792 puanla birlikte Meızu MX4 almaktadır. İkinci sırada ise Samsung’un amiral gemilerinden Galaxy Note 4, 48.622 puanıyla yerini almaktadır.

Üçüncü sırada ise büyük şaşkınlık yaratan bir model olarak Samsung Galaxy Alpha 48.365 puan alarak kullanıcılarını şaşırttı. Dördüncü sırada da çok duyulmasa da 44.795 gibi bir puanla OnePlus One yerini aldı. 43.837 puanıyla beşinci sırayı Moto X modeli olan telefonu kapmış görünüyor. Altıncı sırayı ise çokça tercih edilen bir model olan HTC One M8 43.471 puan alarak sırasını alıyor.

Listede yedinci sırada 43.468 puanıyla Oppo Find 7 telefonu bulunmaktadır. Sekizinci sırada ise Sony’nin çok fazla reklamını yaptığı iddialı telefonu olan Sony Xperia Z3, 43.124 puanla yer aldı. Dokuzuncu sırada da Huaewi Ascend Mate 7, 42.489 puanıyla sırasını alıyor. Ve son sırada yer alan model ise 42.461 puanıyla Xiaomi MI4 onuncu olarak bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here