Apple AirPods Avantajları ve Kullanımı

0

Apple’ın popüler telefonu İphone 7 ile birlikte tanıttığı yeni kulaklığıyla dikkat çekti ama bu dikkat daha çok fiyat üzerine oldu. Kulaklığın özelliklerinden çok fiyatının ilgi çekmesi marka için bir dezavantaj. Aralık 2018 itibariyle airpods TR’de 1000 TL civarında satılmaktadır. Yeni bluetooth kulaklığın eski earpods kulaklarından farkı ise aşağıdaki gibidir.

Airpods telefonların iphone 7 ve üzeri telefonlar için sağladığı en büyük avantajlardan bazıları şu şekilde;

Airpods Avantajları

  • Telefonunuzu evde, iş yerinde veya başka kapalı ortamlarda masa üzerine koyduğunuzda kulaklığınıza 2 tıklama yaparak açabiliyor ve rahatlıkla konuşabiliyorsunuz.
  • Telefonunuzda internet üzerinden bir şey izliyorsunuz fakat sarj sorunu var airpods kullanıyorsanız hem telefonu sarj da bırakabilir hem de videonuzu sesli olarak rahatlıkla izleyebilirsiniz.
  •  Airpods sadece iphone da değil windows 10 bilgisayarlara da tanıtılabilir ve bilgisayarınızdan film izlerken rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Apple AirPods Kablosuz Kulaklık Özellikleri

Apple’ın AirPods kulaklığının diğer markaların bluetooth özellikli kulaklarına göre hızlı eşleşme özelliğiyle dikkat çekiyor. Cihazın ayarlar, bluetooth kısmından kolaylıkla kulaklık bağlamasını yapabilirsiniz. W1 çipi özelliğini Apple duyurmuştu ama bu özelliğin detayları da merak konusu oldu. Bu çip sayesinde kulaklığı kulağınıza taktığınızda müzik çalmaya başlarken; çıkarttığınızda müzik kesilebiliyor. Kulaklığın en önemli özelliklerinden birisi de ses ivme ölçeri olması. Dışarıdaki gürültünün filtrelenmesi sayesinde görüşmelerde kalite sunuyor. Siri, yeni kablosuz kulaklık AirPods’da da yerini bulmuş. Kulaklığın şarjı tamamen doldurulmuş olduğunda beş saate kadar kullanım imkanı sunuyor.

Apple AirPods Kablosuz Kulaklık Satış Fiyatı

Apple’ın tanıtımını yaptığını yeni kulaklığı hem yurtdışında hem ülkemizde satışa sunuldu. Ürün çoktan Apple Store’de yerini almış durumda. Fiyatıyla fikir farklılıklarını da beraberinde getiren kulaklığın bu bedeli hak edip etmediği özelliklerinin sizin işinize yarayıp yaramayacağına göre değişebiliyor. Apple AirPods kablosuz kulaklık kendi online mağazasında 779 TL’ye satışta. Çoğu kişi için çok gerekli değil ve kablolu kulaklığı değiştirmek için pek özellik sunmuyor ama aynı oranda bir kitle de tam tersi düşünceye sahip. AirPods kablosuz kulaklık, Apple cihazları kullananları ikiye bölmüş durumda denebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here