Apple Google ile Olan Ortaklığını Sona Erdiriyor Mu?

0

ortaklik-sona-eriyormuGeçmişte birçok ortaklık anlaşmasına imza atan teknoloji devi, Apple Google ile olan ortaklığını sona erdiriyor mu, sorusu bazı haberlerde boy göstermeye başladı. Teknoloji haberi ajanlarının ve rekabetin varlığı sayesinde bunun gibi kafa karıştıran haberlerin varlığı kaçınılmazdır.

Aralarından su bile sızmayan iki teknoloji devinde, aynı anda çalışan yöneticilere bile rastlanmaktayken rekabetten dolayı son günlerde soğukluk yaşanıyor. İPhone’nun ilk modelinde ios işletim sistemi bulunmuyordu. Google İPhone’a sonsuz desteğini hiçbir zaman esirgemezdi.

Google android işletim sistemini piyasaya sundu. Apple, android işletim sisteminin açık kaynak kodlu olmasından dolayı, ciddiye almadı. Apple mobil cihazlarında ios kullanarak,  androidi pek kabullenmedi. Resmi olmasa da iki firmanın arasının yazılımları nedeniyle açılmaya başladığı da dedikodular arasında…

Android projesinin başına Andy Rubin’den sonra gelen Pichai, firmalar arasındaki durumla ilgili çok ciddi bir açıklama yaptı. Açıklamada, İki firma arasındaki anlaşmanın 2015 yılında biteceğini belirten Pichai, yollarına Google ile devam edip etmeyecekleri konusunun net olarak bilinmediği, ancak bu konunun doğru bir tercih olarak görünmediğini belirtti. Bu açıklamadan sonra Apple Google ile olan ortaklığını sona erdiriyor mu? sorusuna cevap olabilecek açıklama ile Pichai gelecek konusundaki duruşunu aslında belli etmiş oldu.

Teknoloji pazarında İPhone 6 ve plus modellerinin oldukça başarılı ve kaliteli mobil projeler olduğu ve Google ait uygulamanın bu cihazlarda oldukça iyi performans ile çalışarak kendini kanıtladığı belirtildi. Apple Google ile olan ortaklığını sona erdiriyor mu? bilinmez. Aslında Google’un ios işletim sistemine alternatif olarak kalıp kalmayacağını önümüzdeki günlerde daha iyi göreceğiz. Başka teknoloji ve yazılım devleri ile bir ortaklık olur mu? bilinmez. Bu gibi merakla beklenen soruların cevapları, 2015’in ilk yarısı içinde bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here