Apple MacBook 2015 Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

0

2015-model-macbookApple, 2015 model MacBook modellerini, Spring Forward etkinliğinde duyurmuş ve tanıtımını yapmıştır. Ardından da basın bülteni ile tüm soru işaretlerine açıklık getirmiştir. Yeni MacBooklarda oldukça farklı özellikler ve güçlü birçok parça sizleri bekliyor olacak.

2015 Model MacBookların Özellikleri

Yeni MacBooklar, retina ekran özelliği, force touch tracpadi ile dikkat çekmektedir. Ekranları 13 inç olan yeni modeller eskisine oranla daha uzun pil ömrüne sahiptir. Beşinci nesil Intel core işlemcilerle üretilen MacBooklar, flashları bakımından da oldukça hızlıdır. Yeni pil ömürleriyle 12 saate kadar açık kalabilen MacBooklarda İtunes aracılığıyla film oynatma seçeneği de mevcuttur.

Multi milyon piksellik görüntü sağlayan retina ekran, çok yüksek çözünürlüklere sahiptir. Metinler daha nettir ve okurken elinizde kâğıttan okuyormuş hissi verir. Force Touch ile daha hassaslaştırılmış trackpadi kullanırken masaüstü alanınızdan en iyi şekilde faydalanmanız amaçlanmıştır.

5.nesil Intel işlemciler sayesinde çok fazla güç harcayan uygulamaları, hareket halindeyken bile rahatlıkla kullanmak mümkündür. Yüksek Wi-fi hızı sunan retina ekranlı MacBooklarla hızın tanımını yeniden yapabilirsiniz. 2015 model MacBooklarda 802,11 ac Wi-fi iletişim teknolojisi ile hareket halinde ağzına bağlı kalabilirsiniz.

Yeni model MacBooklarda dikkat çeken bir diğer özellikle ise aradan aydınlatmalı klavye özelliğidir. Yerleşik olarak bulunan sensörler sayesinde ortam ışığındaki değişiklikleri algılar ve asla ışıksız kalmazsınız. Dikkat çekici diğer özellikler ise şunlardır; İcloud kullanımı, içeriğindeki güçlü uygulamalar, yükse performans vaat eden grafik teknolojileri.

2015 Model MacBook Türkiye Fiyatı

Retina ekranlı, 13 inçlik, 128 gb flash depolama alanı ve 8 gb hafızaya sahip modelleri ülkemizde KDV dâhil 4,299 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmuştur. 512 flash depolama alanına sahip modelleri 5,999 TL’den satışa sunulmuştur. Tüm fiyatlar teknoloji mağazalarının fiyat ilkelerine göre değişiklik gösterebilir. İyi bir araştırma yapmak ürünü almadan önce büyük önem taşır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here