Araç Kullanırken Uyuklamanızı Engelleyen Akıllı Bileklik Steer

0

Günümüzde artık herkesin altında araba vardır. Artık otobüsler yerine insanlar özel araçlarıyla uzun yola çıkmaya başladı. Herkesin usta şöför olup olmadığına bakmaksızın kendi arabasıyla yola çıkması ile beraber kazalarda biraz daha arttı. Bu artmaların genel sebeplerinden en başında sürüş esnasındaki uyuklama geliyor.

Genelde insanlar uzun yola çıkacağı zaman bu uyuklama problemini engellemek için yanlarında birini bulundururlar. Ancak bu her zaman mümkün olmayabilir. Yanımızdaki kişinin de bizim gibi uyuma ihtimali oldukça yüksektir. Çünkü yol insanı yorduğu için insanda uyuma isteği artabilir. Bu yüzden yanınızdakine güvenerek yola çıkmaktansa Steer isimli bileklikle yola çıkmak daha mantıklı ve güvenlidir. Steer isimli bu akıllı bileklik uykuya geçeceğiniz anı tespit edip ufak dozda elektrik vererek sizi dürtüyor. Cihazın sahip olduğu 16 sensör ile kalp atışınız sürekli kontrol ediliyor. Aldığı bilgiler dolayısıyla uyanık olan bir insanın  verileriyle sizin verilenizi karşılaştırıyor. Kalp atışınızın azalmasıyla uyuyacağınızı anlayarak güçlü bir titreşim ve sarı bir ışık ile sizi uyarıyor. Cihaz bu uyarı sonrasında da kalp atış hızınızın düştüğünü anlıyor ve uykuya daldığınızı kabul ediyor. Bu esnada sizi ufak dozda elektrik çarpmasıyla uyandırıyor.

Bu cihaz sayesinde uzmanlar kazaların bir tık daha azalacağına inanıyor. Yinede uykulu bir şekilde araba kullanmanız sakıncalıdır. Böyle bir durumda arabayı bir köşeye çekip biraz kestirdikten sonra yola çıkmanız daha güvenlidir. Fakat aceleniz varsa ya da işiniz gereği hemen yola çıkmak zorundaysanız Streer isimli bu bilekliğe rahatlıkla güvenebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here