Arif V 216 Filmi Beklentiler ve Sonuç

1

Cem Yılmaz 2004 yılında ilk olarak GORA filmiyle sevenlerinin karşısına çıkmıştı ve bu film bir çok kitle tarafından beğenilmiş ve eleştirmenlerden tam not almayı başarmıştı.

Sonrasında oynadığı ve yönettiği hokkabaz filmi farklı bir tür olarak karşımıza çıksa da film vasat üstünde bir film olarak 10 üzerinden 7,5 gibi bir ortalama ile IMDB de puan alıyor. GORA filminin çok beğenilmesi ve tadı damakta bırakması sonucu bunun bir devam filmini yapmak adına kolları sıvayan cem yılmaz AROG filmi projesine start verdi ve filmin oyunculuk, yönetmenlik ve senaristliğini yaparak çok uğraş verdi. AROG filmindeki karakterlerden Arif Işık, Kaaya, Komutan Logar, Enigma, Komutan Kubar o kadar çok sevildi ki insanlar birbirlerine bu isimleri hitap olarak takmaya bile başladı.

2008 yılında AROG filminin başarısının ardından yine bir devam filmi olarak Arif v 216 filmi 2018 yılının ocak ayında sinema severler ile buluştu.

Bu filmde Yapımcı, Senarist ve Oyuncu olarak karşımıza çıkan Cem Yılmaz film konusunda uzay hayatından sıkılmış olan robot 216 önceki GORA filminden arkadaşı olan Arif Işık’ın yanına dünyaya gelmiştir. Sıradan insanlar gibi olmak isteyen Robot 216 günümüz insanlarının tepkisi ve mahalle baskısı sonucunda zaman makinası ile Arif ile birlikte 1969 yılına gidiyor ve olaylar başlıyor.

Film 1969 Yılını Çok İyi Yansıtıyor!

Arif v 216 filminde başta sokak ve mahalle samimiyeti olmak üzere filmde çeşitli yeşilçam klişelerini görmekle beraber, eski sanatçılardan Zeki Müren, Ajda Pekkan gibi isimleri ve film yıldızlarından unutulmaz isimlerden Turist Ömer, Ayhan Işık, Cüneyt Arkın, Filiz Akın gibi isimler de filmde yerini almış sanki vefa borcu ödercesine her birini filmde rolleriyle tam olarak oturtmayı başarmış görülüyor.

Film Oyuncuları ve Rolleri

Filmde, Arif’i canlandıran Cem Yılmaz ve 216’yı canlandıran Ozan Güven’in yanısıra, Özkan Uğur, Zafer Algöz, Seda Bakan, Çağlar Çorumlu, Farah Zeynep Abdullah, Mert Fırat, Şükrü Özyıldız, Mustafa Sandal, Tuba Ünsal, Kerem Alışık, Ahu Yağtu ve Özge Özberk rol alıyor.

Arif v 216 Komik mi?

Bu filme gitme sebebiniz GORA ve AROG ruhunu tekrardan yakalayıp gülme krizine girme beklentisi ise malesef bu filmde o kadar gülebileceğinizi düşünmüyorum. Arif v 216 Film eleştirmenleri ve yazarlar tarafından genellikle “Vefa üzerine kurulmuş, Çok zekice yapılmış” şeklinde yorumlanıyor. Kısacası çıktığınızda “Gülmekten gözümden yaş geldi” diyebileceğiniz değil hafif tebessüm edip “Çok uğraşılmış ve vefa dolu bir film olmuş” diyebileceğiniz bir film.

İşte filmin fragmanı.!

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here