Baharatlar İle Zayıflama

0

Yapılan açıklamalara göre bazı baharatlar zayıflama konusunda yardımcı olma özelliğine sahiptir ve doğru şekilde kullanıldığında zayıflama için etkili olmaktadır.

Baharatlar ile zayıflama ilk duyulduğunda kulağa garip gelse de bazı baharatların kilo verme üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Genellikle insanlar kilo vermek için tatlı krizleri ile mücadele etmekte zorluk çekmektedir. Buna engel olmak amacıyla en çok kullanılan besin tarçın olmaktadır. Bilimsel araştırmalara göre düzenli olarak tarçın kullanmak iştah kontrolünü sağlamakta ve kan şekeri dengesini düzenlemektedir. Tarçın isteğe bağlı olarak hem yoğurtta hem de meyveler ile birlikte tüketilebilmektedir. Aynı zamanda tarçın bitki çaylarına da ilave edilmektedir. En yaygın kulanım şekli ise süt ile birlikte olmaktadır.

Yağ Yakımı İçin Kimyon

Yağ yakma metabolizmasının daha hızlı çalışması ve vücutta meydana gelen ödemin atılması için kimyon son derece etkili baharatlar arasında yer almaktadır. Bu baharat emziren anneler için de uygundur. Zayıflama isteyenler için bakliyatların haşlama suyuna ilave edilmesi önerilmektedir. Bu sayede fasulye, börülce ve mercimek gibi besinlerin gaz yapmasına da engel olunmaktadır. Kimyon zayıflama için çay şeklinde de içilmektedir. Kimyon çayı hazırlamak için bir fincan kaynamış suyun içerisine bir tatlı kaşığı kimyon ilave edilerek demlenmesi için birkaç dakika beklenir. Demlenen kimyon çayı daha sonra süzülerek isteğe bağlı olarak aç ya da tok karnına içilir. Çayı içmek için herhangi bir saat sınırı da bulunmamaktadır.

Zerdeçal İle Sağlıklı Zayıflama

Yapılan bilimsel araştırmalara göre sağlıklı zayıflama için zerdeçal faydalı baharatlar arasında sayılmaktadır. Kilo vermeye yardımcı olan zerdeçal aynı zamanda kansere karşı da koruyucu etkiye sahiptir. Doğru şekilde tüketildiğinde zerdeçal zayıflama sürecinde aşırı yemek yeme isteğini kesmekte ve günlük kalori alımını dengeli hale getirmektedir. Bunun yanı sıra farklı sebeplerden dolayı vücutta biriken toksinlerin de atılmasına yardımcı olan zerdeçal ödemlerin temizlenmesinde de etkilidir. Genellikle zerdeçal zayıflama için yoğurt ile birlikte tüketilmektedir. Haftada iki gün yatmadan üç ya da dört saat önce bunu yemek etkili olmaktadır.

Biberiye Ve Kırmızı Biberle Zayıflama

Zayıflama için biberiye ve kırmızıbiber faydalı olmaktadır. Biberiye kan dolaşımını hızlandıran etkiye sahiptir. Bu sayede yağ yakımına yardım etmekte ve selülitlerden kurtulmayı sağlamaktadır. Diyet boyunca tüketilen ızgara tavuk, balık ve kırmızı et biberiye ile yenebilmektedir. Kırmızıbiber de metabolizmayı çalıştırma özelliği ile bilinmektedir. İçerisinde bulunan kateşin isimli madde vücutta daha çok kalori yakılmasını sağlamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here