Bilgisayar Performans Arttırma Programları

1

Bilgisayarlar hayatımıza girdiği günden bu yana en büyük problemlerden biri olarak hız görülmektedir. Yapılan işlemlerin hızlı biçimde gerçekleşmesi her kullanıcının istediği bir şeydir.Bu hıza ulaşmanın en iyi yolu elbette kullanılacak bilgisayarın donanım özelliklerini biraz daha üst düzey seçmekten geçmektedir.  Bu özellikler arasında da işlemci, ram miktarı, hard diskin kapasitesi ve ekran kartı başı çekmektedir. Ancak ne kadar güçlü donanım özelliklerine sahip olsak da belli bir süre sonra kullanılan bilgisayar sisteminden yeterli düzeyde performans almamaya ve ilk baştakine göre hız kayıpları yaşamaya başlarız. Bunun en önemli sebebi elbette kullandığımız, yüklediğimiz yazılımlardır. İhtiyaçlarımıza uygun yazılımları yükledikçe, bilgisayar sisteminde daha fazla bilgiyi işledikçe hız kayıpları kaçınılmaz hale gelecektir. İşte bu durumun önüne geçmek amacıyla bilgisayar performans arttırma programları kullanılabilir.

Bu programlar sayesinde belki ilk günkü kadar mükemmel bir performans elde edemeyebilirsiniz ama gözle görülür iyileşmelerin gerçekleştiğine şahit olabilirsiniz. Bilgisayar performans arttırma programları, basit bazı ayarlamalar sayesinde sistemin çalışmasını optimize ederek daha iyi çalışmasını sağlıyor. Bu programlar ile; işletim sisteminin arka planında sizin farkında olmadığınız yazılımlar durdurulabilir, sık kullandığınız programların çalışma hızı artırılabilir, programların açılış hızları artırılabilir, fazla bellek tüketen programlar tespit edilip bellek optimizasyonu yapabilir, işletim sisteminizin yüklenme süresi artırılabilir, hard diskinizin daha düzenli kullanımı sağlanabilir. Bunların yanında; özellikle açılışta gereksiz bellek çalan programlar tespit edilip kaldırılır, sabit disk yapısı taranıp daha düzenli bir yapıya ulaşması sağlanır. Tüm bunlara ek olarak silinen dosyalarınızın tekrar geri yüklemesini ve sistem performansı sağlamak için size öneriler sunan programlar da vardır.

Bilgisayar kullanıcıları için bir virüs programı, güvenlik yazılımları ne kadar gerekli ise bir süre sonra performansı arttırma programları da gerekli olacaktır.

Bu programlardan başlıcaları ve en popüler olanlarının başında kuşkusuz ki Ccleaner bulunmaktadır bunun yanı sıra son günlerde birçok kullanıcının tercih ettiği TuneUp Utilities programı da kullanıcılardan tam not almayı başardı.

Ccleaner ile kayıt defterinizdeki sorunları tarayıp karşınıza çıkan sorunları temizlemek ağırlaşan sisteminizde büyük bir performans artışına sebep olacaktır. Altta belirtmiş olduğumuz fotoğrafta bu işlemlerin nasıl ve hangi sırayla yapılacağını belirtiyoruz.

ccleaner-ile-kayit-defteri-temizlemek

Programı indirmek ve bilgisayarınızdaki sisteminizi hızlandırmak için burayı (ccleaner indir) tıklayarak ücretsiz olarak ccleaner programını yükeyebilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here