Bilgisayarı Kablosuz Modem Olarak Kullanma

1

bilgisayari-kablosuz-modem-olarak-kullaninArtık sadece iş hayatında değil günlük hayatta da büyük bir yer kaplayan internet, neredeyse her evde yer alınıyor. Milyonlarca kişi ise başta kendi ağı olmak üzere çeşitli kablosuz modemler sayesinde internet kullanabiliyor. Teknoloji ile yakından ilgilenenler ise bilgisayarı modem olarak kullanma konusunda sıkıntı yaşamıyor. Ancak çoğu vatandaş bu olayın nasıl olduğunu merak ediyor.

Sadece Bir Program İle İnternet Keyfini Yaşayın

Binevi kablosuz internet görevini görecek olan bilgisayar kablosuz modem olarak nasıl kullanılır, hangi işlemler yapmak gerekir, bunların hepsini bu yazımıza göreceğiz. Kablosuz bağlantı teknolojisi artık yeni çıkan bilgisayarların çoğunda bulunuyor. Bilgisayarı kablosuz kullanmak için ise çok fazla bilinmeyen ancak oldukça işe yarayan bir program var. Bu da Connectify programı. Bu program çoğu işletim sistemini desteklediği için her türlü cihazda sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

İlk işlem yukarıda bahsettiğimiz programı bilgisayara indirmekten geçiyor. Bilgisayara indirilen bu programı kurulum dosyası içinden lisans şartlarını kabul ederek bilgisayara yüklüyoruz. Kurulum işlemi sırasında program bilgisayara ağ yazılımını yüklemek için sizden bir izin istiyoruz. Bu yazılım gerekli olduğu için onay vererek programı sağlıklı bir şekilde kurabilirsiniz. Bilgisayarı yeniden başlattığınız zaman ise bu program kullanıma hazır hale geliyor.

Connectify programı sayesinde kablolu olarak kullandığınız interneti ya da eski modemin ayarlarını değiştirebilir ve kablosuz interneti hemen hemen her cihazda kullanabilirsiniz. Programda yer alan ayarlar bölümünden de bilgisayarınıza modemi kurabilirsiniz. Kısaca baktığımız zaman Internet tos hare seçeneği üzerinden kullanılan modemin ismini verebilir, hotspot name seçeneğinden dağıtacağınız kablosuz internete isim verebilir, password seçeneğine de dağıtacağız internete başkası girmesin diye şifre koyabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here