Bilgisayarın Silinen Dosyaları Nasıl Kurtarılır

0

Bilgisayar kullanıcılarının karşılaştıkları en can sıkıcı durumlardan biri de silmemeleri gereken bir resim ya da dosyayı silmiş olmalarıdır. Bu noktada imdada yetişen silinen dosyaları kurtarma programları geri getirmesi imkansız gibi duran dosyaları bile kurtarma özelliğine sahiptir. Böyle durumlar için yapılması gereken tek şey; güvenilir ve işe yarayan bir dosya kurtarma programını bilgisayara indirmek olacaktır.

Recuva Silinmiş Dosyaları Geri Getirme Programı

Bilgisayardaki mevcut bulunan ve bir anlık yanlışlık ya da dalgınlıkla silinen dosyaları kurtarmanın en popüler ve ücretsiz uygulamalarından biri Recuva’dır. Bilgisayarda çok yer kaplayan ancak işlevi çok olan bir program olması nedeniyle, olası aksaklıklara karşı mutlaka her bilgisayar da olması gereken bir program niteliğindedir.

Çizilmeyen Disklerden Veri Kurtarmak Mümkün

UndeleteMyFiles Silinen Dosyaları Kurtarma Programı

Çok amaçlı dosya kurtarma programlarından biri olan UndeleteMyFiles, Sadece bilgisayarda değil CD ve hard disk gibi saklama alanlarındaki silinen dosyaları da kurtarma özelliğine sahiptir. Türkçe ara yüzü ve ücretsiz bir program olması, sildiği dosyayı geri getirme ihtiyacı duyanların tercih edebileceği en kullanışlı programlardan biri olmasına neden olmaktadır.

Diskdigger Ücretsiz Dosya Kurtarma Programı

Desteklediği pek çok dosya türü ile çoğu depolama alanından silinen dosyaları kurtaran Diskdigger programı tamamen ücretsiz olarak bilgisayar kullanıcılarının hizmetine sunulmuştur. İngilizce dil özelliğine sahip olmasına karşın kolay kullanımı ile her kullanıcının rahatlıkla dosyalarını geri getirebileceği bir programdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here