Bing News Kaydı Nasıl Yapılır?

0

Haber siteleri etkinlik ve takiplerini arttırmak için Bing News kaydı alabilirler. Bing’in tüm dünyada yayınladığı bu servis sayesinde sitelerine daha fazla ziyaretçi çekebilirler ve site otoritelerini arttırabilirler. Özellikle Windows 8.1 üzeri sürümlerde bulunan “haber” uygulaması sayesinde PC kullanıcılarına erişilebilir. Ek olarak Windows Phone işletim sistemi kullanan kimseler de aynı haber havuzuna ulaşabilmekteler.

Bing News Başvuru Şartları

Web siteniz için başvuru göndermeden önce tüm eksiklerinin giderildiğinden emin olmalısınız. İlk gereklilik sitenizde arama motoru optimizasyonu yapılmış olmasıdır. Breadcrumbs (ekmek kırıntıları), yazar bilgileri, H tagları, meta tagları, gerekliyse dil tagları, site haritası, robot metin belgesi, ping servisleri, css ve js sıkıştırmaları, varsa SSL yönlendirmelerinin doğrulanması vb. tüm temel SEO çalışmaları tamamlanmış olmalıdır.

Yeterli süredir ve yeterli sayıda içerik girilmiş olması başvurunuzun kabul edilme ihtimalini arttıracaktır. Bu nedenle 5 aydan yaşlı ve günlük düzenli içerik girilmiş sitelerin Bing News başvuru sonucunun olumlu olma ihtimali yüksektir.

Haber sisteminiz hakkında bilgi vermeniz gerekir. Bunun için öncelikle Künye ve İletişim sayfaları oluşmalısınız. Künye’ye Genel Yayın Yönetmeni, editörler, hukuk danışmanları ve yazarlar hakkında bilgiler girilmelidir. Ayrıca gizlilik ve çerez politikanızın hem hizmet dilinizde, hem de İngilizce olarak yayınlanması gerekmektedir.

Bing News Başvuru Formu

Tüm gereklilikleri tamamladığınızı düşünüyorsanız https://pubhub.bing.com/submit-news-site-to-bing adresine girerek “Get started” butonuna tıklayarak Microsoft hesabınıza giriş yapmalısınız. Giriş işleminin ardından site adresini girmeniz ve adresin sahibi olduğunuzu doğrulamanız istenecek. Doğrulama işlemini HTML dosyası veya meta tag ekleyerek yapabilirsiniz. Sahiplik Bing Search Console üzerinden tamamlandığında bir form ile karşılaşacaksınız. Burada sitenizin yayın adı, hangi tür içerikler ürettiği hakkında bilgiler talep edilecektir. Son olarak kısa bir başvuru metni yazmalısınız. Bu metni İngilizce hazırlamanızı tavsiye ederiz. Tüm formu sitenize uygun doldurarak başvuruyu gönderebilirsiniz.

Bing News başvuru sonucu için iki hafta beklemeniz gerekebilir. Bu değerlendirme sürecinde sitenize içerik girmeye devam etmeyi unutmayın. İlk değerlendirmeyi arama motoru botları yapacaktır ve temel SEO gerekliliklerini kontrol edecektirler. Burada sorun bulunmaz ise editörler elle kontrol yapacak ve uygun bulunursa web siteniz Bing News platformuna eklenecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here