Biyonik Lenslerle Görme Bozukluğu Bitecek

0

Yakın zaman içinde mercek kaynaklı göz bozulmalarına çare olacak biyonik lensler, test aşamasından geçildi.

Ocumetics Technology Corporation, devrim niteliğindeki bir teknolojiyi hayata geçirme uğraşında. Biyonik lens adı verilen bu teknoloji sayesinde size uzak olan herhangi bir nesneyi görme problemi yaşamayacaksınız. Şu an da teste aşamasında olan bu biyonik lensler insan gözünün içinde bulunan doğal merceklere benzetilmiştir. Biyonik lens ne zaman kullanılacak sorusuna ise yakın zamanda bu lenslerin çoğumuzun gözünde olacağı müjdesini de verelim. Bu teknolojinin sonuç vermesi halinde ise 20/20 görme kavramı tarih olacak gibi.

Bu teknolojinin en büyük avantajlarından biri ise katarakt ameliyatı gibi başarılı bir sonuç verme ihtimalidir. Bilindiği gibi katarakta ameliyatı en yaygın ve başarı derecesi en yüksek ameliyattır.

Biyonik Lensler Sayesinde Görme Bozukluğu Sorunu Tarihe Karışacak!

Biyonik lens fiyatı ne kadar olur diye merak edenlerin şimdiden bu heyecanın sarmış olduğu çok açık. Ancak teknolojinin hayata geçmesi ile birlikte ameliyat masrafları hariç fiyatının 3200 dolar olması beklenmektedir. Yeni bir teknoloji olmasından dolayı fiyatlar biraz yüksek geliyor olsa da ilerleyen zamanlarda fiyatların daha da makul seviyeye ineceği aşikârdır.

Bu teknolojinin ne yazık ki; renk körlüğü, bulanık kornealar, hasarlı optik sinirler gibi rahatsızlıklara çare olunması beklenmiyor. Teknoloji şu an sadece görme bozukluğu olan kişilere bir umut olarak test aşamasından geçiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here