Call of Duty: Advanced Warfare Detaylı Bilgiler

1

call-of-duty-advanced-warfare-oyunuCall of Duty serisi bugüne kadar PC kullanıcılarının vazgeçemediği oyun türlerinin başında geliyor. Sledgehammer Games tarafından geliştirilip Activision tarafından ise yayımcılığı yapılan oyunun, hemen her bilgisayar oyunu oynayan kişi tarafından en azından bir kez oynandığını söylersek sanırım abartmamış oluruz. Call of Duty serisinin 11. Oyunu ise Call of Duty: Advanced Warfare oldu. Oyunun sürümlerinin tutulmasında belki de en büyük etki; farklı platformlar olan Microsoft Windows, Xbox One ve PlayStation 4, PlayStation 3 ve Xbox 360 için geliştirilmelerinin yapılıp kullanıcılara ulaştırılmasında yatıyor.

Her zaman heyecanlı hikayeler yaratarak oyun sevenlere heyecan yaratan Call of Duty serilerindeki heyecan Call of Duty: Advanced Warfare serisinde de durmuyor. Bu kez hikayede 2054 yılında geçiyor ve o yıllarda ülkelerin askeri ihtiyaçlarını karşılayan Atlas Corporation isimli özel şirketin çalışmaları noktasından çıkış yapılıyor. Oyunda Call of Duty serilerindeki grafik başarısını görebiliyorsunuz ve sanırım geleceğin silah teknolojisi ile sınırsız askeri araç – silah sistemi entegrasyonu yapılan bir oyun olarak görülebilir. Oyunun ana temasında ise Exo Suit bulunuyor ve bu özellik ile oyuncuların oldukça ağır şeyleri kaldırma, yüksekten atlama, hızlı koşma gibi doğa üstü güçlere sahip olması mümkün hale geliyor. Oyunda biri havada personel transferi imkanı veren gelişmiş araç Aircraf, diğeri ise sular altında eşsiz güzelliklerde sürüş zevki yaşatan Hoverbike isimli iki askeri araç ön planda bulunuyor. Oyunda askeri alanda yapılan araştırmalara da konu olan pek çok silahı görüp deneyebiliyorsunuz ve bu şekilde geleceğin silahları hakkında fikir sahibi oluyorsunuz.

FRP türünde oyun dendiğinde ilk akla gelen Call of Duty bu seri ile hem harika grafikleri, videoları yine oyun severler ile buluştururken, bir yandan da Oscar ödüllü aktör Kevin Spacey’i oyundaki Jonathon Irons karakterinin seslendirmesinde kullanarak sürpriz yapıyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here