Canon Powershot G5 X inceleme

0

Özellikle profesyonel fotoğraf çekmek işine merak gösteren ve bu işten para kazanan kişiler için geliştirilmiş olan Canon, her ürünüyle oldukça dikkat çekmektedir. Canon Powershot G5 X Canonun sunmuş olduğu en son model fotoğraf makinasıdır. Genel olarak teknik özelliklerine baktığımızda 20.2 Megapiksel arka kameraya ve aydınlatmalı sensöre sahip olduğunu görürüz. Digic 6 imaj işlemcisi kullanılmış olan ürünün aydınlatmalı sensörü 1 inçdir. Ürün f1.8-f.28 diyafram, 24-100 mm karşılığa sahip olan bir objektife sahiptir. Cihaz 3 inçlik sağa ve öne doğru döndürülebilen dokunmatik bir ekrana sahiptir. Wifi, NFC gibi özelliklere sahip olan ürünün bir diğer avantajıysa, 2.36 milyon piksel elektronik vizöre ve 60 fps video özelliklere sahip olmasıdır.

Ürün çekim konusunda da oldukça büyük özelliklere sahiptir. Canon Poweshot G5 X, birçok çekim moduna, çekim ayarına sahiptir. İster amatör isterse de, profesyonel çekimlerde oldukça kullanışlı olan bu cihaz, isterse otomatik, isterse de manuel çekim özelliklerine sahiptir. Ürünün en büyük dezavantajı üründe bulunun objektifin 4.2X optik zoom özelliğine sahip olmasıdır. Bu sebeple zoom konusunda biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Lakin diyafram açıklığı olan f 1.8 bu dezavantajı ortadan kaldırmaya yarıyor.

Saniye içerisinde 5.9 kare çekim sağlayabilen Canon Powershot G5 X, saniye içerisinde 60 kare Full HD video çekebilme özelliğine sahip.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here