Daemon Tools ile nasıl oyun kurulur?

0

Daemon Tools ile nasıl oyun kurulur?

DAEMON_toolsDaemon Tools nedir, sorusunun cevabını merak edenler için kısaca şöyle açıklama yapmak yerinde olur; cd dosyalarını, bilgisayara kaydetmek amacıyla kullanılan bir uygulamadır.

Hem zamandan kazandırdığı hem de basit bir şekilde kullanılabilme olanağı sağladığı için Daemon Tools kurulumu sıkça yapılan bir uygulamadır. Daemon Tools ile nasıl oyun kurulur? İnternet ortamında bulunabilecek indirme linki ile indirme yapılır ve açılan sayfada sol alttaki artı tuşlanır. Kurulmak istenen oyun CD sine basarak “open” yazısı tıklanır. Dosyanın eklenmiş olup olmadığı bu dosyanın sayfanın sol alt kısmında kırmızı çerçeve ile görünüp görünmediği ile anlaşılır. Eğer sanal sürücü açık değil ise önümüze çıkan  küçük kırmızı kutucuk tuşlandığında hemen altındaki büyük kırmızı kutucuk göze çarpar.Sol üstte yer alan oyun dosyası üzerine sağ tıklanır ve “yerleştir” denir. Bunu yaptıktan sonra sağ üstte “bu diskle ne yapmanız gerektiğini seçin” ifadesi tuşlandığında bir klasörle karşılaşılır.

Tüm bu uygulamalardan sonra Daemon Tools ile nasıl oyun kurulur? Karşımıza çıkan klasöre çift tıkladığımızda kurulum başlar.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here