DM Ne Demek Instagram ?

0

Popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram’da kullanıcıların bildiği ve bilmediği pek çok özellik bulunmaktadır. Instagram aracılığı ile günlük yaptığınız şeyleri fotoğraf çekerek profilinizde paylaşabilir veya hikayeler bölümünde arkadaşlarınızın görüntülemesini sağlayabilirsiniz. Yine size verilmiş olan süreyi kullanarak Instagram’a video da atabilirsiniz.

Ancak Instagram sadece fotoğraf ve video ağı paylaşma platformu değildir. Aynı zamanda kullanıcılar Instagram’da bir birleri ile mesajlaşmakta ve arkadaşlıklar kurabilmektedir. Pek çok kişi Instagram’da Dm kelimesini kullanmaktadır. Hatta fotoğraflara dahi yorumlar gelmektedir. Dm bakar mısın veya profillerde ki DM atabilirsiniz yazıları. Peki Instagram’da Dm ne demektir? DM ne demek Instagram? http://www.teknoli.com/ sitesinden sizlere sunacağımız içerik ile DM nedem konusuna cevap bulacaksınız.

Instagram’da DM ne demektir?

Instagram’da sıklıkla karşımıza çıkan DM ne demektir? Instagram’da ki DM kavramının açılımı direct message demektir. Yani kullanıcılar ile mesajlaşmanın adı DM’dir. Karşıdaki kullanıcıyı ister takip edin, ister takip etmeyin veya karşılıklı takip edin ya da etmeyin herkese DM atabilirsiniz.

DM Nasıl Atılır?

Instagram’da DM yani özel mesaj göndermek istiyorsanız mesaj atmak istediğiniz kişinin profiline girin ve sağ üst bölümde bulunan üç noktalı ikona tıklayınız. Karşınıza çıkan alandan mesaj gönder bölümüne basınız. Mesaj gönder alanına bastığınızda karşınıza ki kullanıcıya istediğini mesajı atabilirsiniz. DM yani direct message’nin anlamı Instagram’da kullanıcıların bir birleri ile mesaj atmasıdır. Sizlerde DM aracılığı ile tanıdığınız ya da tanımadığınız kişilere özel mesaj gönderebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here