DNS Kullanmadan Twitter Engelini Aşmak

4

Türkiye hepimizin bildiği gibi son 1 haftadır Twitter engeliyle karşı karşıya kaldı, İnsanlar bu engeli eskiden Youtube kapatıldığında aştığı gibi yine aynı yöntemle aşmaya başladı yani DNS yöntemiyle, fakat 22 Mart 2014 Cumartesi sabahı twitter kullanıcılarını bekleyen kötü bir süpriz ile güne uyandı artık Google DNS ve diğer bilindik hemen hemen tüm DNS adreslerine de artık erişim engellenmişti ve Bugün Cumhuriyet tarihinin belkide en büyük internet sansürü ile Türkiye karşı karşıya geldi.

Size buradaki yazımda cep telefonundan (Android) reklamsız olarak Twitter’a nasıl girileceğini anlatmıştım, şimdi DNS patmasından sonra Bilgisayarlarınızdan twitter ve diğer engelli sitelere nasıl girebileceğinizi anlatacağım.

Öncelikle tarayıcı olarak kullanmanız gerek Google Chrome bilgisayarınızda kurulu olmalıdır, eğer kurmadıysanız buradaki bağlantıdan (google chrome indir)’u ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

zenmate-eklentiKurulmu tamamladıktan sonra yapmanız gereken ( Zenmate ) buradaki bağlantıyı tıklayarak Zenmate uygulamasını tarayıcınıza kurmak olacak, kurulum tamamlandıktan sonra sizden yandaki resim gibi google hesabınızı iletmenizi yani gmail kullanıcı adlı mail adresinizi isteyecek, mail adresinizi yazdıktan sonra size gelen şifreyi girdikten sonra artık Zenmate’de listelenen istediğiniz ülke üzerinden internette özgürce dolaşabilirsiniz.

Aşağıdaki video’da ZenMate’in kurulumunun nasıl yapılacağını ve nasıl kullandığını rahatlıkla görebilirsiniz.

Eğer video’da anlatılanları yapamazanız konu altında takıldığınız yerleri sorabilirsiniz, elimden geldiğince yardımcı olamaya çalışcağım.

Sansürsüz günler..

4 YORUMLAR

  1. Çok teşekkür gerçekten twittera problemsiz girebiliyorum, kurulduktan sonra isviçre seçili olursa biraz yavaş geziliyor fakat almanya seçildiğinde gayet hızlı bilginiz olsun.

  2. Şu google’dan allah razı olsun çok gerekli ve harika bir eklenti umarım bunun da başına birşey gelmez ve dilediğimiz siteye özgürce gireriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here