Düğün Dernek Filmi Türkiye Tarihine Geçti

1

dugun-dernek-filmiÇalgı Çengi ile başlayan serüven Düğün Dernek ile tam gaz devam ediyor. İlk film ile hayatımıza giren muhteşem ikili Ahmet Kural ve Murat Cemcir yeni filmleriyle yine karşımızda. İlk filmin devamını bekleyen seyirciler için biraz hayal kırıklığı yarattı ama Düğün Dernek yaptığı gişe rekoruyla hem Çalgı Çengi’yi hem de diğer Türk filmlerini geride bıraktı.

Ahmet Kural ve Murat Cemcir oldukça uyumlu bir ikili. Çalgı Çengi ile yakaladıkları bu uyumu, devamında yaptıkları dizide de gördük. Çalgı Çengi filmi bir çok izleyici tarafından çok sevildi ve ikincisi dört gözle beklendi. Ancak Çalgı Çengi’ den tamamen farklı konuyla karşımıza çıktılar. Başarılı oyuncu kadrosuna sahip Düğün Dernek filmi konusuyla da büyük ilgi gördü. Sivas’ta bir köy. Köyün sakinleri birbirinden komik ve değişik tipler. Köyün sakinlerden olan İsmail’in Letonya’da çalışan oğlu Tarık bir gün çıkagelir. Bu gelişinin altında ise öyle bir şey vardır ki, tüm köy ayağa kalkacaktır; o da Letonya’da tanıştığı kız arkadaşıyla hemen evlenmek. Ancak  İsmail’in oğlunu kuru kuruya evlendirmeye niyeti yoktur. Çünkü Sivas’ta hiç kimse düğün dernek olmadan evlenmez! Bu nedenle köyün diğer sakinleri olan tüpçü Fikret, Çetin ve öğretmen Saffet bir araya gelir ve elde avuçta olmadan 10 gün içinde düğün yapmaya çalışırlar. Bu hazırlığın içerisinde bir sürü olayla karşılaşan kahramanlarımızın başına, bir de gelinin mafya ailesi çıkınca ortalık iyice içinden çıkılmaz hale gelir. Murat Cemcir ve Ahmet Kural’a filmde Rasim Öztekin, Devrim Yakut ve Barış Yıldız gibi oyuncular eşlik ediyor. Yapımcılığını BKM’nin üstlendiği filmin senaristi ve yönetmeni ise hem Çalgı Çengi’den hem de İşler Güçler’den tanıdığımız Selçuk Aydemir. Her zaman değişik ve güzel işlere imza atan yönetmen, bu son filmiyle Türk sinemasının komedi anlayışını bambaşka bir yere taşıdı.

Düğün Dernek filmi an itibariyle Türkiye tarihinin vizyonda en çok izlenen Türk filmi oldu, Tebrikler Düğün Dernek ekibi.

1 YORUM

  1. Filmin çekim kalitesi o kadar kötüydü ki sanki korsan olark alınmış gibiydi hiç beğenmedim ama ahmet kural ve cemcir kalitesi bir başka.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here