Dünden Bugüne Seo ve Yapılması Gerekenler

0

Seo kelimesi hayatımıza yaklaşık 10 yıl önce girdi, temel sebebi ise arama motorlarının başta google olmak üzere kaliteli içerikleri kullanıcılara sunulmasına dayanmaktadır.

Temelinde kaliteli içeriklerle kullanıcılara doğru bilgi kaynağını sunmak olan seo açılımı Search Engine Optimization olarak bilinmektedir. Köklü sitelerdeki içerikler ve etkileşimi fazla olan sitelerin genellikle üst sıralarda yer aldığı tezine nazaran bir çok sektörün internet üzerinden nemalarak gelir sağladığı bilinmektedir. Başta alışveriş siteleri olmak üzere bugün internet pazarında bir çok gelir kapısı seo sayesinde açılmaktadır. Sıfırdan bir site oluşturup kaliteli içerikler girdiğinizi varsayalım google gibi arama motorlarında sadece bu işlemleri yapmakla işin bitmediğini de belirtmemiz gerekmektedir.

Arama motorlarının webmaster tools içeriğinden sitenizi haberdar etmenizle başlayan seo sürecinde iç ve dış seo optimizasyonları ve sosyal sinyaller oldukça önem taşımaktadır. Sitenizin dış bağlantıları ve sitenizi herhangibir şekilde tanıtan çeşitli web ortamları da sitenizin popüleritesinde etkili olmaktadır.

Seo Konusunda İzlenebilecek Yollar.

Sitenizin iç seo ayarlarını öncelikle profesyonel bir webmaster veya bununla ilgilenen firmalardan birisine yaptırmalısınız, sitenizin günümüzde en çok etkili olan hız problemi var ise bunu en kısa sürede çözmelisiniz.

Mobil çağda insanların en çok yaptığı gezintiler desktop olarak değil cep telefonu olarak görülmektedir dolayısıyla mobil site hızınız pagespeed sayfasından kontrol edilerek %80 ve üzeri seviyelere getirilmelidir.

Diğer izlenebilecek yollar için aşağıdaki linke ziyarette bulunabilirsiniz.

https://seoreq.com/dijital-pazarlamada-tasarimin-onemi/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here