E-Ticaret Sitesi Yapımında Önemli Unsurlar

0

E-ticaret denildiğinde hepimizin bildiği gibi hem yapılması oldukça zor hem de rakiplerle mücade etmek de baya meşakatli bir iştir.

Firmanızın ürünlerini internet üzerinden pazarlamak isterseniz yapmanız gereken yasal bir e-ticaret sitesi açmaktır, e-ticaret sitelerinin açılması tek başına yeterli bir işlem değildir, eğer web konusunda bilgi sahibi değilseniz malesef bu durumda ürünlerinizin sisteme tek tek girilmesi, kategorilendirilmesi ve en önemlisi de google gibi arama motorlarında üst sıralarda yerinizi almanız gerekmektedir. Bu durumları sırasıyla ele alacak olursak.

  • Ürün giriş işlemleri

E-ticaret sitesinde özgünlük bu işi yapan kişiler tarafından oldukça önem arz etmektedir, farz edelim ki bir cep telefonu satış sayfasındasınız bu ürüne özgün olarak akıcı ve müşterinin kafasında soru işareti oluşturmayacak bir yazı yazmanız oldukça önemlidir.

  • Kategorilendirmek

İnternetten satmak istediğiniz ürün için detaylı bir kategorilendirme yapmanız gerekmektedir, e-ticaret sitesi kategorilendirmeye örnek verecek olursak  Telefonlar / İphone / Ürün Adı şeklinde olmalıdır. Bu hem ürün arayan kişilerin rahatlıkla sitenizde dolaşmasına hem de içerik girecek olan kişilerin panelde kaybolmamasına yaramaktadır.

  • Arama Motorlarında Yerinizi Almak

Sitede yapmanız gereken işlemler bittikten sonra artık sıra ürünlerinizi müşterilere pazarlamaya yani ürün alacak kişilerin sizi rahatlıkla bulmalarını sağlamaya geldi. Uzmanlar tarafından SEO olarak adlandırılan bu durumdan kısaca bahsedecek olursak eklemiş olduğunuz ürünlerin google gibi sitelerde üst sıralarda yer alması için çeşitli işlemler yapılmaktadır bu işlemlerde aceleci davranmak ve hızlı backlink almak oldukça zararlıdır iç seo olarak da mutlaka sef link sistemi ve webmaster tools kullanmak gerekmektedir.

Eğer bu işleri yapmak size de çok zor işlem gibi geldiyse softtr.com sitesi sizi bu zahmetlerden kurtarıyor ve ürünlerinizi pazarlamanız için arama motoru dostu bir e-ticaret sitesine kavuşturuyor. E-ticaret sitesi fiyatları olarak size seçenekler sunan bu firma uzun yıllardır marka sitelerin tercih sebebi olmuştur.

Satmak istediğiniz ürün sayılı olduğunu varsaysak size uygun olan e-ticaret paketleri de sitede mevcuttur veya çok geniş kapsamlı bir e-ticaret sitesi kurmak istiyorsunuz diyelim bu tarz siteler için de paketler softtr.com sitesinde yerini almaktadır.

Detaylar için : https://www.softtr.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here