Emojiler Sonunda Film Oldu İşte İlk Fragman

0

Sony firmasına ait çalışmada telefonlar, akıllı cihazlarda sık sık kullanılan emojilerin karşımıza bu defa sinema filmi olarak çıkacağı duyurulmuştu. Firma açıklamasında filmin senaryosunun tamamının bir akıllı telefon içinde geçeceğini de açıkladı. 11 Ağustos 2017 tarihinde beyazperdede olması beklenen filmin ilk fragmanı da yayınladı. Bu ilk fragman sayesinde film hakkında daha net fikirler edinilebildi.

Başrol Oyuncusu Telefon Uygulaması Olabilir

Emojilerin film olma fikri ilk etapta kulağa ilginç geliyor olabilir ama asıl ilginç olan bilgiyi Sony adına konuşma yapan Kristine Belson, Sony’nin başrol için uygulama geliştiricilerle görüşme halinde olduğunu dile getirdi. Yani filmin başrollerinden birisi telefonunuzda sıkça kullandığınız bir uygulama olabilir. Filmde emojiler, emoji vadisinde yaşam sürecek. Bunun yanında uygulamaların filmde sürekli yer alması filmin uzun bir reklam tadına olmasına neden olabilir. Ancak bu pek olması beklenen bir durum değil çünkü uygulamalar yer alsa da filmin teması emojiler üzerine kurulu olacak.

Tron mu? Pixel mi?

Bilgisayar içinde geçen Tron filmi çok sevilenler arasında yerini almıştı. Görsel efektleriyle Tron kendisinden hep övgüyle bahsettirmişti. Pixel filminde ise eski bilgisayar oyunları günümüzün dünyasına savaş açmıştı. Pixel’i yine Sony ortaya çıkartmıştı ve olumsuz yorumlar almıştı. Pixel ile Emoji filmini karşılaştırmak birinin gerçekçi diğerinin animasyon filmi olmasından dolayı yanlış olabilir. Sony, Pixel filminde aldığı olumsuz eleştirileri emojiler filminde almayacağını düşünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here