En Çok Satılan Kadın Parfümleri

0

Giysi, moda, saç trendleri, renk ya da dekorasyonda olduğu gibi elbette her yıl ünlü markaların piyasaya çıkardığı parfüme de toiletteler konusunda da gizliden gizliye bir trend ve çekişme yaşanıyor. Eğer siz de 2017 – 2018 yılının en çok satan parfümlerini öğrenerek ona göre parfüm seçimi yapmak istiyorsanız içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Kadınların En Çok Tercih Ettiği Parfümler

 • Light Blue/ Dolce & Gabbana; kokladığınızda ilk burnunuza çarpan elma, Sicilya limonu, yaban sümbülü esansiyel kokularının olacağı bu parfümde ardından hissedeceğiniz orta notalarsa yasemin, beyaz gül ve bambu olacaktır. Sedir ağacı amber ve misk de bunu takip edecek. Çiçeksi ve meyveli tatlar seven bayanlara önerebileceğimiz bu koku, üzerinizde gün boyu elma kokusunun freshliğini hissetmenizi sağlayabilir.

 • Eternty /Calvin Clein; parfüm konusunda romantik ve zarafet arıyorsanız bu tarz esansiyel harmonileri bulabileceğiniz bir koku. Çiçek ve meyve demetlerinden frezya, mandalin, ada çayını içinize çekebileceğiniz bu kokunun orta notalarındaysa beyaz leylak, müge ve kadife çiçeğini barındırıyor. Alt notalardaysa nergis, sandal ağacı, amber, paçuli içeriyor.
 • Sirose/Giorgio Armani; Gösterişli bu parfüm serin çiçeklerin üzerinize yağmur gibi yağdığı anları hissedebileceğiniz bir koku. Egzotik çiçeklerden; iris, freze, misk, karaağaç karışımları içeriyor.
 • Bombshell/ Victoria Secret; Seksiliği ve tüm mekanlara dağıttığı zengin aurasıyla tanınan Victoria Secret kokuları bu parfümde de tutkuyu ve meydan okumayı çağrıştırıyor adeta. Vanilya özütlerinin ön plana çıktığı bu kokuda meyve özütleri de mevcut.
 • Good Girl/ Carolina Herrera; az biraz kışkırtıcı, bir o kadar seksi ve zarif olan bu kokuyu gün boyu kalıcı olma özelliği sayesinde iş yerinde dahi rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • Chanel no5/ Chanel; vanilya, gül ve yasemin notalarını vurgulayan bu parfüm Coco
  Chanel imzasını taşıyor ve tüm zamanların en iyi parfümü olarak kabul ediliyor. Özel
  geceler için ideal olduğu kanıtlanmış olan bu parfümün en ünlü fanı ise Marilyn
  Monnroe’idi.

Kaynak : https://www.qkadin.com/en-cok-satilan-kadin-parfumleri.htm

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here