En İyi Bulut Sistemleri

0

bulut-sistemleri-2015Bulut tabanlı hizmetler, kullanıcılara birçok kolaylık sağlamaktadır. 2011 yılından itibaren online hayatın önemli bir parçası haline gelen bu sistemler ile çeşitli donanımsal engellerden kurtulmak mümkün olmuştur. Bu noktada en iyi bulut sistemleri konusu ön plana çıkmaktadır. İşte en fazla kullanılan sistemler:
Google Drive
Bulut depolama servisleri konusunda biraz geç yatırım yapan Google buna rağmen Google Drive ile ön plana çıkmaktadır. Google Drive kullanıcılara 5 GB ücretsiz depolama imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda Mac, Windows, Android, iPad gibi işletim sistemlerinde kullanım olanağı sağlayan Google Drive için 25 GB depolama alanı ve diğer hizmetler için ödeme yapmanız gerekmektedir.
Dropbox
Bulut paylaşım uygulamaları içerisinde en popüler ve en kullanışlı uygulamalardan biridir. Dropbox, 2 GB depolama alanı sunmaktadır. Diğer uygulamalara göre daha az depolama imkanı sunsa da dosya paylaşım özeliği bu servisi ön plana çıkarmaktadır. Dropbox uygulaması Windows, Linux, Android, Mac ve iOS gibi sistemlerde sorunsuz çalışmaktadır. Ayrıca güvenlik onuşunda da uygulama ön plana çıkmaktadır.
SkyDrive
SkyDrive, Microsoft’un bulut depolama hizmetidir. En fazla kullanılan Office araçlarını senkronize etmesiyle ünlenen bu uygulama ayrıca 7 GB ücretsiz depolama alanıyla bu konuda zirvede yer almaktadır. SkyDrive bulut depolama sistemi Mac, Windows ve iOS cihazlarda sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.
OpenDrive
OpenDrive bulut depolama sistemi, birden fazla bilgisayarda ve mobil cihazlarda senkronizasyon sağlamasıyla ön plana çıkmaktadır. Uygulama 5 GB ücretsiz depolama alanı sağlamakta ve 1 GB’a kadar dosya boyutuna izin vermektedir. Uygulama Mac, Windows, iPhone ve Android cihazlarda sorunsuz çalışmaktadır.
Bulut depolama sistemleri özelikle şirketler için son derece önemli bir konudur. Bu konuda gelişen kişiler ve şirketler hem donanım sıkıntısı çekmemekte hem de her an her yerde dosyalarına ulaşabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here