En İyi Cloud Sistemleri Hangileridir

0

Birçok insan dahili depolama alanları ile yetinmeyebilir. Özellikle arşiv yapmak isteyenler veya ek alana ihtiyaç duyan insanlar kullandıkları cihazda yer alan depolama alanı ile yetinemezler. Bunun için alternatif çözümler üretilmiştir. Özellikle Google gibi dev markaların sunmuş olduğu ek ücretsiz alanlar kullanıcılar için ideal çözümlerdir. Fakat bazı kullanıcılar bu alanı dahi az bulmaktadır. Hem ücretsiz olup hem de daha fazla alan sunabilen depolama konusunda sıkıntı yaşatmayan birçok marka bulunmaktadır. iCloud sistemleri arasında yer alan bu markalar kullanıcılara ideal hizmet sunabilmektedir. Aynı zamanda en iyi alternatifi oluşturan bu markalar gelişen teknoloji ile birlikte sürekli olarak yenilenmektedir. Kısa süre önce belirli markaların ücretsiz olarak sunduğu depolama alanlarını yükselttiği ve kullanıcılardan olumlu tepkiler aldığı biliniyor. Ancak kullanıcılar için yeterli olan alanlar genellikle premium paketler ile sunuluyor. Belirli bir alanı kiralamak istemeyen kullanıcılar ise alternatif ücretsiz depolama alanı sunan servislere yönelebiliyor.

Harici Depolama Alanı (iCloud) İçin İdeal Sistemler

Depolama alanı sunan birçok marka olduğu gibi ideal seviyede hizmet veren markalarda sıklıkla ön plana çıkmaktadır. Bunlar arasında popüler markalar olduğu gibi belirli kuruluşların ek hizmetleri de yer alabilmektedir. Eğer siz de kendinize uygun olan depolama alanını belirlemek istiyorsanız aşağıda listelediğimiz sistemlere göz atabilirsiniz.

Depolama alanı sunan ideal sistemler;

  • Dropbox: 2 GB ücretsiz alan sunmaktadır. Eğer 1 TB ücretsiz depolama alanı istiyorsanız aylık 9.99$ ödemeniz gerekir.
  • Google Drive: 15 GB ücretsiz alan sunmaktadır. Eğer 100 GB ücretsiz depolama alanı istiyorsanız aylık 5.79TL ödemeniz gerekir.
  • OneDrive: 5 GB ücretsiz alan sunmaktadır. Eğer 5 TB ücretsiz depolama alanı istiyorsanız yıllık 99.99$ ödemeniz gerekir.
  • Amazon Drive: 5 GB ücretsiz alan sunmaktadır. Eğer sınırsız depolama alanı istiyorsanız yıllık 60$ ödemeniz gerekir.
  • Box: 10 GB ücretsiz alan sunmaktadır. Eğer 100 GB ücretsiz depolama alanı istiyorsanız aylık 4€ ödemeniz gerekir.
  • Apple iCloud: 5 GB ücretsiz alan sunmaktadır. Eğer 50 GB ücretsiz depolama alanı istiyorsanız aylık 3TL ödemeniz gerekir. Bu sistemin kullanımı hakkında detaylı bilgilere buradaki yazımızdan inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here