En İyi Cloud Sistemleri ve Fiyatları Ne Kadar

0

2022 yılı itibariyle cloud sistemleri geçtiğimiz yıllara göre popülerliğini ve güvenilirliğini oldukça arttırmış durumda. Türkiye de dolar kurunun 29.09.2022 tarihi itibariyle 18.54 TL  20.11.2021 itibariyle 11.23 TL olmasıyla birlikte cloud fiyatlarına da güncel kur üzerinden değişikler yapıldığı görülmektedir.

 • Dropbox: Firma artık 2 GB ücretsiz alan sunmuyor. Eğer 2 TB ücretsiz depolama alanı istiyorsanız aylık 9.99$ ve yıllık ücret olarak da  $119.88 ödemeniz gerekir.
 • Google One: 15 GB ücretsiz alan sunmaktadır. Eğer 100 GB ücretsiz depolama alanı istiyorsanız aylık 5.79 ₺ ve yıllık 57,99 ₺ ödemeniz gerekir. 2 TB kullanım için aylık 28,99 TL ücretlendirme vardır.
 • OneDrive: 5 GB ücretsiz alan sunmaktadır. Eğer 1 TB depolama alanı istiyorsanız yıllık 1299,99 ₺ ödemeniz gerekir. Aile paketi olarak da sunulan bir başka pakette en az 6 kişi ile kullanabileceğiniz toplamda 6TB olan paketi içerisinde office uygulamalarının da olduğu seçebilirsiniz. Paket ücreti yıllık 1699,99 ₺ olarak görülmektedir.
 • Box: Bu serviste ücretsiz kullanım alanı gözlemleyemedik, 3 kullanıcılı toplamda 5 GB alan ücreti yıllık 13,50 € olarak gözükmektedir. Enterprise seçeneği de bulunan firmanın aylık olarak 3 kullanıcılı 50 GB ücreti ise €31,50 olarak gözlemlenmektedir.
 • Apple iCloud: 5 GB ücretsiz alan sunmaktadır. Eğer 50 GB ücretsiz depolama alanı istiyorsanız aylık 6,49 ₺ ödemeniz gerekir, 200 GB alan için 19,99 ₺ ve 2 TB alan için 64,99 ₺ olarak fiyatlar güncellenmiş. Bu sistemin kullanımı hakkında detaylı bilgilere buradaki yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Yazının Önceki Sürümü

Bir çok insan dahili depolama alanları ile yetinmeyebilir. Özellikle arşiv yapmak isteyenler veya ek alana ihtiyaç duyan insanlar kullandıkları cihazda yer alan depolama alanı ile yetinemezler. Bunun için alternatif çözümler üretilmiştir. Özellikle Google gibi dev markaların sunmuş olduğu ek ücretsiz alanlar kullanıcılar için ideal çözümlerdir. Fakat bazı kullanıcılar bu alanı dahi az bulmaktadır. Hem ücretsiz olup hem de daha fazla alan sunabilen depolama konusunda sıkıntı yaşatmayan birçok marka bulunmaktadır. iCloud sistemleri arasında yer alan bu markalar kullanıcılara ideal hizmet sunabilmektedir. Aynı zamanda en iyi alternatifi oluşturan bu markalar gelişen teknoloji ile birlikte sürekli olarak yenilenmektedir. Kısa süre önce belirli markaların ücretsiz olarak sunduğu depolama alanlarını yükselttiği ve kullanıcılardan olumlu tepkiler aldığı biliniyor. Ancak kullanıcılar için yeterli olan alanlar genellikle premium paketler ile sunuluyor. Belirli bir alanı kiralamak istemeyen kullanıcılar ise alternatif ücretsiz depolama alanı sunan servislere yönelebiliyor.

Harici Depolama Alanı (iCloud) İçin İdeal Sistemler

Depolama alanı sunan birçok marka olduğu gibi ideal seviyede hizmet veren markalarda sıklıkla ön plana çıkmaktadır. Bunlar arasında popüler markalar olduğu gibi belirli kuruluşların ek hizmetleri de yer alabilmektedir. Eğer siz de kendinize uygun olan depolama alanını belirlemek istiyorsanız aşağıda listelediğimiz sistemlere göz atabilirsiniz.

Depolama alanı sunan ideal sistemler;

 • Dropbox: 2 GB ücretsiz alan sunmaktadır. Eğer 1 TB ücretsiz depolama alanı istiyorsanız aylık 9.99$ ödemeniz gerekir.
 • Google Drive: 15 GB ücretsiz alan sunmaktadır. Eğer 100 GB ücretsiz depolama alanı istiyorsanız aylık 5.79TL ödemeniz gerekir.
 • OneDrive: 5 GB ücretsiz alan sunmaktadır. Eğer 5 TB ücretsiz depolama alanı istiyorsanız yıllık 99.99$ ödemeniz gerekir.
 • Amazon Drive: 5 GB ücretsiz alan sunmaktadır. Eğer sınırsız depolama alanı istiyorsanız yıllık 60$ ödemeniz gerekir.
 • Box: 10 GB ücretsiz alan sunmaktadır. Eğer 100 GB ücretsiz depolama alanı istiyorsanız aylık 4€ ödemeniz gerekir.
 • Apple iCloud: 5 GB ücretsiz alan sunmaktadır. Eğer 50 GB ücretsiz depolama alanı istiyorsanız aylık 3TL ödemeniz gerekir. Bu sistemin kullanımı hakkında detaylı bilgilere buradaki yazımızdan inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here