En İyi Fotoğraf Kalitesini Yakalayabileceğiniz Telefonlar

0

kaliteli-fotograf-ceken-telefonlarModern hayat, yüksek teknoloji ve çeşitli hobiler, günümüzde bir cep telefonu ile her an her yerde yaşana bilecek imkanlardır. Bu hobiler arasında en fazla tercih edilen ve hızla hobi haline gelen olgu fotoğrafçılıktır. Günümüzün yüksek teknolojiye sahip cep telefonları ile hemen her yerde çeşitli fotoğraflar çekilmekte ve çeşitli sosyal platformlarda paylaşılmaktadır.

Bugün üst seviye mobil cihazların belki de işlemci ve depolama alanından daha fazla, kamerasının kalitesi ve kapasitesi sorgulanmaktadır. Fotoğraf ve video meraklıları için yapılan araştırmalarda, en iyi kaliteyi yakalaya bileceğiniz bazı gelişmiş cihazları, bu makalede sizlere sunacağız.

Samsung, Apple, HTC ve LG gibi mobil teknolojide söz sahibi firmaların, amiral gemileri olan modellerin kameraları, istenilen seviyeye yakın görünüyor. Samsung S6 Edge’in F1.9 diyafram açıklığına sahip 16MP’lik kamerası ve gelişmiş yazılımı ile çekilen fotoğrafların kalitesi, günümüzün en üst seviyedeki mobil fotoğrafçılığına ışık tutuyor.

İPhone 6 Plus, 8MP’lik kamerası ile rakiplerine oranla daha düşük gibi görünse de, aslında yazılımsal olarak hiç de geride değil. Çekilen fotoğrafların kalitesi, Apple mühendislerinin başarılı çalışmalarını, kullanıcılara daha iyi anlatmaktadır. HTC’nin amiral gemisi M9 modelinde, bir önceki modele göre çok daha gelişmiş bir kamera bulunmakta. 20.7MP özelliği ile profesyonel fotoğraf makinelerini aratmayan kalitede çekimler ve 4K video kaydı ile kaliteli fotoğraf konusunda, oldukça başarılı.

Yazılımsal olarak da müthiş seçenekleri olan modelin, en büyük tercih sebepleri arasında, kamerasının olduğu unutulmamalıdır. LG ürettiği tüm modellerinde köklü değişikler ile kullanıcılarını her zaman şaşırtmayı başaran bir firmadır. Piyasaya son çıkardığı cep telefonu modeli olan, G4’ün kamerasındaki devrim, bu değişiklerin en önemlisidir. F1.8 diyafram açıklığına sahip, 16MP’lik kamerası, renk algılama sensörü gibi gelişmiş bir özelliğe sahip. Bu sayede çekilen fotoğrafların renk ayarlamaları, otomatik şekilde yapılabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here