En İyi Görüntülü Görüşme Programları

1

Telefonların akıllı olmadığı dönemlerde insanlar öncelikle birbirleriyle sadece bilgisayar üzerinden görüntülü görüşme yapabiliyordu ki o zamanlar da ise internetin çok kötü olmasından dolayı görüntülerde donmalar ve kopmalar meydana gelebiliyordu, günümüzde ise artık rahatlıkla hd kalitesinde görüntülü görüşmeler yapılabiliyor.

İphone telefona sahip olan kullanıcıların en popüler görüntülü görüşme yaptığı program FACETIME olarak görünmektedir, eğer iphone kullanıcısı değilseniz diğer telefonlar için popüler olarak kullanılan uygulamalar aşağıdaki gibidir.

İşte En Popüler Görüntülü Görüşme Uygulamaları

Skype

Hiç şüphesiz ki, internet görüşmelerinde kullanılan görüntülü görüşme uygulamalarının başını Skype çekiyor. Basit arayüzü, kullanım kolaylığı ve yeni bir yazılım olmadığından çoktan yaygınlaşmış olmasıyla kullanıcılar arasında en çok tercih edilen uygulama Skype. Eğer skype yüklü olan iki bilgisayar arasında yalnızca görüntülü görüşme ve anlık yazışma yapmak istiyorsanız uygulama bunları ücretsiz sunuyor. Fakat bunların yanı sıra telefon görüşmesi yapma ve SMS gönderme alternatifleri de bulunuyor. Skype’ın, bu hizmetler için ücret talep ettiğini de belirtelim.

Google Hangouts

Google, kullanıcıların beğenisine sunduğu Google Hangouts görüntülü konuşma programını en iyiler arasına sokmuş durumda. Skype’nin rakibi olarak görülebilecek bu programın da ihtiyaç duyduğu tek şey internet. Google Hangouts ile ayrıca bir hesap açmaya gerek yok, eğer Google hesabınız varsa o hesapla buraya da giriş yapabilirsiniz. Ayrıca Google Hangouts; 10 kişiye kadar görüntülü konuşma imkanı tanıyor. Böylece ortak arkadaş grubunuzu toplayarak böyle bir Hangouts görüşmesi yapabilmeniz mümkün.

Viber

Eğer telefonunuzda internet üzerinden görüntülü konuşma yapmak istiyorsanız Viber uygulamasını tercih edebilirsiniz. Viber ile ücret ödemeksizin video görüşmeleri yapabilir ve mesajlaşabilirsiniz.

Bu uygulamalar dışında, telefonunuza indirebileceğiniz kullanışlı diğer görüntülü konuşma uygulamaları şunlardır:

  • WeChat
  • ICQ
  • Tango
  • Line
  • ooVoo

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here