En İyi İos Antivirüs Yazılımları

0

İos yazılım itibariyle diğer sistemlere göre daha güvenli olmasının sebebi kuşkusuz ki kapalı kaynak koduna sahip olmasından dolayıdır, eğer ios cihazınıza (iphone, ipad..vs) uygulama yükler ve bu uygulama virüslü olursa sadece uygulama içini bağlar ve kesinlikle cihazınıza ve ios sürümünüze zarar veremez dolayısıyla en çok tercih edilen cihaz olmasında ki en büyük etkenlerden birisi budur. Yine de cihazınızı herhangi bir virüs tehtidine karşı korumak isterseniz yazımıza geçelim ve size ios için antivirüs prograları belirteyim.

İşte ios için antivirüs programları

İos işletim sistemli cihazlar için genellikle android cihazlara göre daha az uygulama hazırlanmakta; ancak uygulamaların kalite oranı çoğu zaman daha yüksek olmaktadır. Antivirüs programları için de durumun böyle olduğunu ve uygulamaların birçoğunun güvenlik oranını %80 üzerinde tuttuğunu söylemek mümkün.

Norton Mobile Security

Bilgisayarlarda en çok kullanılan Antivirüs programlarından olan Norton, ios işletim sistemi için de çalışma yapmıştır. Dosya indirmeleri sırasında ve belirli zaman aralıklarında yaptığı taramaların yanı sıra, cihazınıza zarar verebilecek siteler için de uyarmaktadır. Güvenliği en iyi sağlayan uygulamalardan olsa da, cihazınızı bir miktar yavaşlattığını bilmeniz gerekmektedir.

McAfee Security

Windows işletim sisteminde uzun yıllardır hizmet vere McAfee, Norton’un en yakın rakiplerinden bir tanesi. Üstelik cihazınızda varlığı ve yokluğu birdir. Arka planda siz kapatmadıkça çalışmaya devam eder; ancak kesinlikle cihazınızın şarjını ve hızını etkilemez. Elbette ki ücretli lisans almak önemli bir ayrıntıdır.

Lookout Mobile Security

Ücretsiz versiyonu bulunan bu uygulama, ücretli halinden çok farklı değildir. Eğer, Antivirüs için para ödemek istemiyorsanız değerlendirilmesi gereken seçenekler arasındadır. Tüm virüsleri ve trojanları ayıramayabilir; ancak şifreleme, kullanıcı seçimi gibi farklı özellikleri de bulunmaktadır.

Avira Mobile Security

Avira, uzun süredir sektörde olan; ancak son yıllarda kendini kanıtlamayı başarmış uygulamalardan bir tanesidir. Windows sürümü de bulunmakta olup, hem güvenlik hem de cihazın şarj süresini azaltmama açısından başarılı bir seçim olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here