En İyi Link Kısaltma Siteleri

1

Link kısaltma servisleri özellikle internet ile ilgisi olan kişilerin çok kullandığı servislerden bir tanesidir. Karakter sınırlaması olan uygulamalar için kullanılan link kısaltma servisleri son derece yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bu servisler genellikle Twitter gibi karakter sınırlaması olan uygulamalar için kullanılmaktadır.

Link Kısaltma Servisleri Özelliği Nedir

Çok sık kullanılan link kısaltma programlarından bir tanesi adf.ly olarak bilinmekte. Bu servis uzun linkleri kısaltmak için kullanılır ve çok tercih edilir. Bunun dışında bit.ly servisi de yine link kısaltmak için kullanılmaktadır. Bu servisler hem güvenilir olmaları hem de ücretsiz olmaları sebebi ile çok tercih edilmektedir.

Yep.it sitesi ise kişilere hem kısa linkleri uzatma hem de uzun linkleri kısaltma gibi bir hizmet sunar. Bu sitelerin en yaygın olana Google url shorter hizmetidir. Bu site kişilere hem kolay bir şekilde url kısaltma imkânı verir hem de bunu hızlı ve güvenilir bir şekilde yapar. Bu sebeple kişiler tarafından çok tercih edilmektedir. Ekletc de sıkça kullanılan link kısaltma servislerinden bir tanesidir.

URL kısaltma Servisleri

Kişilere hızlı ve güvenilir bir hizmet vermeyi amaçlayan link kısaltma servisleri karakter sınırı olan programlar için kullanılmaktadır. Aynı zamanda farklı link yapıları ile backlink almak ya da paylaşım yapmak da faydalı olmaktadır. Güvenilir siteleri tercih etmek önemli bir ayrıtıdır. Linkleriniz 404 olarak göründüğü takdirde sitenize yarardan çok zarar verebilir.

Bit.ly: Geçtiğimiz günlerde google yetkililerinin açıklamasıyla goo.gl servisinin kapatılacağı resmen duyuruldu, hiç kuşku yok ki bu duruma en çok sevinen bit.ly servisi olmuştur bu durumda zirvede bit.ly link kısaltma servisi olarak yerini alacaktır, kolay üyelik şekli ve ücretsiz olması servisi cazip kılan yönlerden birisi.

Ow.ly: Sosyal medya da çokca zaman geçiren kişilerin kullandığı ow.ly servisinin en cazip tarafı oluşturduğunuz linkleri kaç kişinin tıkladığını görmektir. Goo.gl alternatifleri arasında gösterilen kaliteli servislerdendir.

Tiny.url: Bu servis hızlı altyapısı ve sade arayüzü ile dikkat çeken köklü bir servistir, her ne kadar kullanıcılarına fazla özellik seçeneği sunmasa da azımsanmayacak kadar fazla kullanıcıya sahip bir link kısaltma servisidir.

Thelink.la: Çok fazla kullanılmasa da son kullanıcılardan ziyade site sahiplerinin kullandığı bir link kısaltma aracıdır, istatistik verilerini oldukça iyi tutan bu servis bağlantı tıklamalarında son kullanıcıları pek memnun etmeyebiliyor.

1 YORUM

  1. ben google un servisini kullanıyorum az ve tekli kullanımlar için iş görüyor. hootsuite gibi servisler bit.ly ve ow.ly kullanıyor, yogun ve çoklu kullanımlar için de o iyi. fakat merak etiğim, para kazanmak için hangi servisler kullanılmalı ? bununla ilgili bir yorumunuz var mı ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here