En İyi Veri Depolama Sitelerini Yakından Tanıyın

1

veri-yukleme-siteleriEn İyi Veri Depolama Siteleri

Günümüzde veri depolama çok önemli bir konu haline geldi. Çağımızın gereği olarak bilgisayarlar, tablet pcler ve akıllı telefonlar ile heran heryerden işimizi takip edebiliyoruz. Ancak bu da verilerimize kolay ulaşabilmemiz sayesinde mümkün oluyor. Verilerimizi yanımızda taşıyabilmemiz için sürekli olarak usb yada harici disklerimizin yanımızda olması gerekiyor. Ayrıca bu disklerin kaybolması ya da arıza vermesi durumunda verilerimizi kurtarmanın neredeyse bir yolu yok gibi görünüyor. Bunun içinde artık uzmanlar verileri internet üzerinden kullanılabilen veri depolama siteleri oluşturmaya başladı. Birçoğu ücretsiz olan bu veri depolama siteleri hem daha güvenli, hem de çok daha kullanışlı oluyor.

İşte size bizzat kullandığım birkaç veri depolama sitesi :

Dropbox veri depolama sitesi

En çok kullanılan veri depolama siteleri arasında yer alan dropbox , aynı zamanda bu alanın ilk temsilcilerindendir. Ücretsiz olarak 2GB veri depolama imkanı veren site ayrıca ücretli seçeneği ile 1TB (terabyte) depolama alanına kadar hizmet veriyor. Mobil uygulama olarak App Store’lerden indirip cep telefonu ve tabletinize kurduğunuzda sistem ayarlarını yaparak uygulamanın verilerinizi otomatik olarak depolamasına olanak sağlayabilirsiniz. Son derece güvenli bir uygulama olan dropbox rahatlıkla kullanılabilen bir veri depolama sitesidir.

SkyDrive veri depolama sitesi

SkyDrive ; Microsoft’un vermiş olduğu bir hizmettir. Ücretsiz olarak 7GB alan sağlamaktadır. Artık Windows 8 ile birlikte gelen uygulama ücreti dahilinde depolama alanı arttırılarak verilerinizi güvenle saklayabileceğiniz bir harddisk görevi görüyor. Bilgisayarınızı da yormadan kullanma avantajı sağlıyor.

Google Drive veri depolama sitesi

Google Drive sanırım bu alanın en iyisi diyebilirim. Sağladığı ücretsiz 15GB disk alanı ve buna ek olarak sunduğu Google Docs hizmeti ile verilerinizi indirmeden düzenleyebilir, Gmail ile transferini gerçekleştirebilirsiniz. Ücretli olarak kullanmak istediğinizde size 16TB alan hizmeti sunuyor.

Yandex Disk veri depolama sitesi

Yandex Disk ise Google Drive uygulamasının en büyük rakibi olarak görünüyor. Size sunduğu 3 GB alanı yandex disk kullanımını arttırmaya yardımcı olduğunuzda 12 – 14 GB’e kadar çıkartabiliyorsunuz. Yine Google Drive gibi E-Mail hizmeti ve daha birçok ek özellik ile güvenle kullanabileceğiniz bir platform.

1 YORUM

  1. Ben önceden harici hdd kullanıyordum fakat son 5 aydır google drive kullanıyorum, açıkcası sağladığı alan bana fazlasıyla yetiyor bütün özel arşivimi orada saklıyorum en azından arşivimin başına birşey gelecek kaygım yok hemde ücretsiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here