En Yakın Otopark Artık Android Telefonlarda

1

ispark-uygulamasiİstanbul’da yaşayanlar artık akıllı telefonlarından otoparkların bilgilerine ulaşabilecek. Trafiğin keşmekeş olduğu İstanbul’daki büyük problemlerden biri de otopark problemi sayılabilir. Aracınızı park etmek için de en az trafikteki kadar zaman harcamak zorunda kalabiliyorsunuz.  Hem Google Play Store üzerinde Android için, hem de App Store üzerinde Apple cihazlar için ücretsiz olan İsPark uygulaması ile otopark problemini bir parça olsun giderebilirsiniz.

Daha önce İBB Trafik; İETT ve Metro uygulamaları ile dikkat çeken yenilikler sayesinde İstanbullular akıllı cihazları ile bazı bilgilere anında ulaşma şansını elde etmişti. İsPark uygulaması ile de; uygulamayı yükleyen herkes bulunduğu yere en yakın otopark bilgilerine ulaşabilecek. En yakın otoparkı navigasyon özelliği ile öğrenebildiği gibi; otoparka ulaşmak için yol haritası çıkarabilecek. Bunun yanı sıra otoparkın ücreti, teknik özellikleri, dolu yada boş olduğu konusunda da ayrıntıları gerçek zamanlı olarak takip edebilecek. Belki trafik sorunu hala yaşanmaya devam edecek ama en azından araç park etme, otopark bulma ile ilgili yaşanan zaman problemleri bu uygulama sayesinde azalacak görünüyor. İstanbul’un birçok yerinde otopark hizmeti veren İsPark’ın bilgilerine anında erişmek pek çok vatandaşı memnun edecektir. Örneğin Kadıköy’e gidiyorsunuz ve köprüde Kadıköy otoparklarının doluluk oranını trafiği kontrol ettiğiniz gibi izleyebiliyorsunuz. Baktınız uygun otopark yok karar değiştirip aracınızı en yakınınızda bulunan boş otoparka bırakıp Kadıköy’e toplu taşıma araçları ile ulaşma yolunu seçebiliyorsunuz. Bu uygulama, otopark bulma sorununu azalttığı gibi trafik problemine de olumlu yönde çözüm sağlayacaktır.

İBB Trafik tarafından hizmete sunulan bu uygulama için Genel Müdür Mehmet Çevik; “Amacımız hemen herkesin kullandığı akıllı telefonlar ile sürücülerin daha güvenli ve hızlı bir biçimde araçlarını park etmelerine yardımcı olmak. Pek çok dünya kentinde de kullanılan bu uygulama ile İstanbullular için otopark arama sıkıntısı sona eriyor.“ şeklinde açıklamalar yaptı.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here