Etkili Yöntemlerle İngilizce Kursu

0

Dünya dili olarak nitelendirdiğimiz İngilizce öğrencilerin korkulu rüyası olarak görülmektedir. Fakat yapılan en büyük yanlış dil ülkemizde dil öğrenmeye üniversite yıllarında ya da üniversite hayatından sonra başlanması olarak karşımıza çıkmaktadır. Dil öğrenmek için elbette belli bir yaş sınır bulunmamaktadır. Fakat atalarımızın da dediği gibi ağaç yaş iken eğilmektedir. Biz Mecidiyeköy ingilizce kursu olarak öğrencilerimizi daha erken yaşlardan itibaren İngilizce ile tanıştırmayı hedeflemekteyiz. Erken yaşlardan itibaren dil öğretimini yaygınlaştırarak öğrencilerimizin bu sorunu erken yaşlarda kurtulmaları için de çalışmalarımızı bu yönde sürdürmekteyiz.

Dil Eğitimine Ne Zaman Başlamalı?

Ailelerin en çok sorduğu sorular arasında dil eğitimine ne zaman başlamak gerektiği sorusu bulunmaktadır. Çocuklara 2 ile 6 yaş aralığında dil öğretmeye başlamakta herhangi bir sıkıntı bulunmaktadır. Fakat biz kurum olarak 8 ile 10 yaş arasındaki öğrencilerimize İngilizce eğitime vermeye başlamaktayız. Bu yaşta çocukları elbette yoğun bir şekilde İngilizce gramer yapısına adapte etmekle işe başlamıyoruz. Bunun yerine oyunlar eşliğinde minik öğrencilerimize renkleri, sayıları, günleri, haftaları vb. gibi temel kavramları öğretmekle işe başlamaktayız. Bunun yanı sıra bu kavramları günlük hayatta nasıl kullanacağımıza yönelik alıştırmalarla çocuklarımıza eğitim vermeye devam ediyoruz.

Lise Gruplarımız ile Nasıl Ders İşlemekteyiz?

Lise düzeyi öğrencilerimiz dil öğrenimi konusunda eskiye göre daha bilgili ve daha sağlıklı bir konumda bulunmaktadır. Bu öğrencilerimize dil eğitimi noktasında İngilizce kelimelerin nasıl telaffuz edilmesi, İngilizce kelimenin nasıl yazılması gerektiği, İngilizce de kalıpların cümle içerisinde nasıl kullanılması gerektiğine yönelik aktiviteler yaparak ders işlemekteyiz. Ayrıca yabancı konuşma metinlerinin İngiliz aksanının net olarak anlaşılması için dinletilerek öğrencilerimize eğitim vermekteyiz.

Ayrıca verdiğimiz eğitimlerde öğrencilerimize okuma, konuşma ve yazma seçenekleri ile beraber ilerlemesini sağlayarak öğrencilerimizin diğer alanlarda da gelişimine katkıda bulunmaktayız. Ayrıca öğrencilerimizin derslerine yabancı hocalarımızın girmesi ile öğrencilerimizin konuşma becerilerinin gelişmesini ve kelimelerin doğru telaffuzlarını öğrenmelerini amaçlamaktayız. Ayrıca dil bölümlerinde okumak isteyen öğrencilerimize yönelik ek derslerde yapmaktayız.

Büyüklere Yönelik Dil Eğitimimiz

Üniversite öğrencileri ve çalışmasına rağmen İngilizce öğrenmek isteyen çok sayıda öğrencimiz bulunmaktadır. Bu gruplarda da en temel seviyeden başlayarak dil eğitimi vermeye devam etmekteyiz. Gruplarımızın genelinde olduğu gibi bu okuma, yazma, konuşma becerilerini artırmayı hedeflemekteyiz. Grup içerisinde akademik olarak ilerlemeyi düşünen öğrencilerimizde bulunmaktadır. Bu öğrencilerimizi de temel dil eğitimlerini tamamlamalarının ardından YDS, YÖKDİL gibi yabancı dil eğitimi esaslı sınavlara hazırlanmaları için gerekli desteği sağlamaktayız.

Öğrencilerimiz ve Velilerimiz Kursumuzun Genel Yapısından Memnun mu?

ingilizce kursu olarak bakıldığında öğrencilerimiz ve velilerimizin kursumuzdan memnun olduklarına yönelik geri dönütler almaktayız. Küçük yaş grubumuzda bulunan öğrencilerin lise yıllarında İngilizce derslerinde zorlanmadıkları, üniversiteye hazırlanan öğrencilerimizin yüksek puanlar ile istedikleri dil bölümüne girdikleri ve akademik olarak ilerlemek için bizi tercih eden öğrencilerimizin de başarılarına katkıda bulunmanın haklı gururunu yaşamaktayız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here