Facabook’ta Nasıl Fame Olunur?

0

facebookÜnlü sosyal paylaşım sitesi Facebook, artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Facebook günümüzde çeşitli sebepler için kullanılıyor. Kimi arkadaş edinmek, kimi oyun oynamak, kimi ise takipçi kazanarak popüler olmanın yollarını arıyor.

Öncelikle Facebook’ta ünlü olmak için yapmanız gereken kendi tarzınızı belirlemek. Kendiniz en çok neden hoşlanıyorsanız, seçeceğiniz takipçi kitlenizin de bu konuyla alakalı olması kaçınılmaz bir gerçek. Takipçilerinize yönelik yapacağınız paylaşımlar için pozitif olmanız, onların sizin sayfanıza daha çok yönelmelerini sağlayacaktır. Günlük yaşantıda yoğun ve stresli geçen günü, pozitif gönderileriniz  ile neşeli bir hale çevirmek sizin elinizde. Takipçilerinizi günün her saatinde yalnız bırakmamalı sık sık paylaşım yaparak sayfayı canlı tutmalı, gerçek bir facebook fenomeni olduğunuzu onlara hissettirmelisiniz. Güne günaydın ile başlamak ve iyi geceler ile sonlandırmak sayfanızın daha çok sevilmesine ve paylaşım almasına neden olacaktır.

Facebook’ta çok beğeni almak için yapmanız gereken en önemli şey, özgün ve zevkli olmaktır. Her yerde aynı paylaşımları gören kişiler bu durumdan çok fazla hoşlanmayacak farklılık aramak isteyecekler. Bu sebeple paylaşım yaptığınız konu ve fotoğrafları özenle seçmeli, doğru zamanda ve doğru yazı ile paylaşmalısınız.

Bir kişinin Facebook’ta takip edilen ve çok beğenilen bir kişi olmasının en baş şartı takipçilerini etkisi altına almak ve paylaşımlarını onlara da paylaşılası hale getirmesidir.  Böylece paylaşımlarınız daha çok aktarım alacak ve günden güne büyümenin keyfini yaşayacaksınız. Paylaşılan görsellerde ki yazıların boyutları da önemli unsurlardan biri. Takipçiler uzun ve okuması zahmetli yazılara, kısa yazılara oranla daha az ilgi göstermekteler.

Bir Facebook popüleri olarak sizin de bir günlük yaşantınız olduğundan sayfanızı her zaman canlı tutamayabiliriniz. Bu konuyu da sizin için Facebook düşünmüş ve sayfa sahiplerine planlayıcı butonu eklemiş. Bu buton sayesinde daha önceden belirlediğiniz görseli ve yazıyı sizin belirlediğiniz tarih ve zamanda otomatik olarak paylaşıyor ve sayfanızın her zaman aktif kalmasını sağlıyor. Son olarak unutmamamız gereken bir konu günün her saatinde aktif olan bir sayfanın takipçi sayısı da aynı oranda artacaktır. Haydi bakalım, sıra siz de…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here