Facebook Haber Akışında Önemli Güncelleme

0

Popüler sosyal medya sitelerinden Facebook yepyeni bir güncelleme ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu güncelleme ile her üye yakın arkadaşlarıyla daha fazla etkileşim içerisinde olacak ve daha fazla temas kuracak.

Yapılacak güncelleme kullanıcıların Haber kaynağını hedef alıyor, bu güncelleme önemsediğiniz kişilerin paylaşımlarını haber akışınızda üstte konumlandırmayı, arkadaşların ve aile bireylerinin paylaşımlarını üst sıralarda göstererek facebook üzerinde daha kaliteli zaman geçirmeyi sağlamayı hedefliyor.

AMAÇ AİLE VE ARKADAŞLARININ ETKİLEŞİMİNİ ARTTIRMAK

Facebook haber kaynağı müdürü Adam Mosseri yaptığı açıklamada yıllar önce facebook kurulumunda amacın insanların yakınlaşması ve ilişkilerin kuvvetlenmesi olduğunu belirterek bundan sonraki süreçte kaliteli ve anlamların mesajların üst sıralarda yerini alacağını bundan dolayı önümüzdeki aylarda insanların önemsedikleri kişilerin paylaşımlarını haber kaynağında üstlere çıkaracaklarını belirtti.

Mark Zuckerberg  “ARKADAŞLARINIZIN PAYLAŞIMLARI DAHA ÖNEMLİ OLACAK”

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg yeni güncelleme hakkında kendi facebook sayfasında sistemin nasıl işleyeceği hakkında bilgi verdi.

Mark Zuckerberg tanıdığınız kişilerin kendi hesabında paylaştığı video, haber, makale veya herhangi bir gönderinin karşılıklı yorumlar ve beğeniler temel alınarak sıralamada etki göstereceğini belirtti.

Güncellemenin Ocak ayı içerisinde yapılarak ios ve android sürümlerince update edileceği bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here